Porto Francosse tuleb rahvusvaheline kõrgkool

Soome Haaga-Helia rakenduskõrgkool avab järgmise aasta sügisel Tallinna sadama lähedale rajatavas kaubandus- ja ärikeskuses Porto Franco uue hotelli- ja turismiettevõtluse rakenduskõrgkooli. 

Haridus Majandus

Porto Francosse tuleb rahvusvaheline kõrgkool (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Soome Haaga-Helia rakenduskõrgkool avab järgmise aasta sügisel Tallinna sadama lähedale rajatavas kaubandus- ja ärikeskuses Porto Franco uue hotelli- ja turismiettevõtluse rakenduskõrgkooli. 

Selleks allkirjastasid täna lepingu Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli president ja rektor Teemu Kokko, asepresident ja prorektor Jouni Ahonen, Hospitality Innovation School Sihtasutuse juhatuse liige Ari Björkqvist ning Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder.  

"Haaga-Helia rakenduskõrgkool on juba aastaid teinud koostööd Eesti hotelli-, restorani- ja turismisektoriga. Nüüd astume sammu edasi ja asutame Tallinnas rakenduskõrgkooli vastavalt Eesti seadustele. Haaga-Helia kooli õppekava ühendab hotelli-, restorani- ja turismitööstuse vajadused tugeva innovatsioonialase kogemusega –  eriala lõpetanud üliõpilastele avab see ülemaailmse tööturu," ütles Haaga-Helia Rakenduskõrgkooli president ja rektor Teemu Kokko. "Eestis hakkab meie uus kool The Nordic School of Hospitality & Innovation – Haaga-Helia Tallinn õpetama rakenduskõrghariduse õppekava International Hospitality & Service Excellency, mille õppetöö toimub inglise keeles ja peamiseks sihtrühmaks on välistudengid."

"Mul on tõeliselt hea meel, et lisaks mainekatele ettevõtetele tuleb Porto Francosse ka rahvusvaheline kõrgkool – see toob kindlasti kogu keskusse lisaks noori ja tegusaid välisspetsialiste ning annab võimaluse uutmoodi sünergia kujunemiseks. Porto Franco on hotelli- ja turismi erialade õpetamiseks suurepärane asukoht, sest asub otse Tallinna turismiväravas," sõnas Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder. "Haaga-Helia on kõrgelt tunnustatud ja pika ajalooga Soome rakenduskõrgkool, mis on Põhjamaade suurim ja mainekaim hotelli- ja turismiettevõtluse kõrgkool. Haaga-Helia on Eestis varasemast koostööst EBS-iga valdkonnainimestele juba tuttav ning tunnustatud partner, kellega jätkatakse koostööd ka uue kooli raames. Lisaks sellele on uude kooli kaasatud oma ala juhtivaid kõrgkoole Saksamaalt, Hollandist ja USA-st."

Kool kolib Porto Francosse 2020. aasta sügisel ning hakkab asuma eraldi korrusel ca 855 m2 suurusel pinnal.

Haaga-Helia tegutses Eesti ja Balti turul Haaga-Helia Hospitality Competence Centre ja Haaga-Helia Balti OÜ nime all koostöös EBS-iga aastatel 2015–2019, pakkudes täiendkoolitusi ja partnervõrgustikule klubilist tegevust Hospitality Insiders Club Estonia näol, kuid praegu keskendutakse Eestis ainult uue kõrgkooli avamisele. Haaga-Helia on Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu, Eesti Turismifirmade Liidu ja MTÜ Eesti Maaturism liige.

Haaga-Helia on ärisuunaga rakenduskõrgharidust andev Soome kõrgkool, mille missiooniks on teenindus-, müügi- ja ettevõtlikkusmeelsete spetsialistide koolitamine ning sellealaste uuringute tegemine. Koolil on tänase seisuga ca 10 500 üliõpilast ning üle 630 õppejõu-töötaja.

Porto Franco kontseptsiooni on loonud Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor, hoonekompleksi arhitektid on Ott Kadarik ja Mihkel Tüür, peaprojekteerijaks Estkonsult OÜ. Maja projekteeritakse ja ehitatakse LEED Gold standardite järgi. Porto Franco mere ning vanalinna lähedus pakub loomingulist ning inspireerivat miljööd. 

Porto Franco (www.portofranco.ee) on unikaalne kinnisvaraarendus, mis avab Tallinna kesklinna merele, olles pealinna ainus mereäärne ettevõtlus- ja vaba aja veetmise piirkond. Porto Franco arendusse investeeritakse 190 miljonit eurot ning uues mitmefunktsioonilises linnakvartalis saab olema pinda enam kui 150000 m2. Porto Franco kompleks koosneb kolmest maa-alusest korrusest 1170 kohalise parkimismaja ja kaubanduse üüripindadega ning viiest maapealsest korrusest kaubanduskeskuse, bürookeskuse ja hotelli tarbeks. Porto Francot arendab Porto Franco OÜ. Porto Franco OÜ aktsionärid on edukad ettevõtted, kes lisaks oma põhitegevusele  investeerivad pikaajalistesse ja Eesti majanduskeskkonnale lisandväärtust loovatesse projektidesse. Ettevõtte juhtkond on pikaajalise rahvusvahelise kogemusega büroo- ja kaubanduspindade arendamisel.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...