Postimehele: kehvasti töötate, härrased!

Postimees on fotograafiga kolistanud mööda linna ja pildistanud eraomanikele kuuluvaid objekte ning süüdistanud linna selles, et eraomanikud pole oma maju ära remontinud. Kuidas saab ebakompetentselt nõuda, et linn võõraid maju ise remondiks?

Pilt: Scanpix

Postimehele: kehvasti töötate, härrased! (8)

Oliver Õunmaa

Postimees on fotograafiga kolistanud mööda linna ja pildistanud eraomanikele kuuluvaid objekte ning süüdistanud linna selles, et eraomanikud pole oma maju ära remontinud. Kuidas saab ebakompetentselt nõuda, et linn võõraid maju ise remondiks?

Postimehe veebilehe arvamusloos kirjeldab Venemaa riigiametnik Andrei Kuzitškin justkui Tallinna linnaisade suuri tegematajätmisi.

Postimees andis Kuzitškinile suisa kaasa oma fotograafi, et jäädvustada piltidel keskturgu, torniga maja Lastekodu tänaval ning kehvas seisus parklaid tulevastel ehitusplatsidel, mis ei kuulu ju linnale. Seetõttu on tegu kas teadliku demagoogia või pehmelt öeldes teadmatusega. Võiks ju teada, et erinevalt Venemaast kuuluvad Tallinnas linnale vaid vähesed majad. Enamik Tallinna elamutest kuuluvad korteriühistutele. Jah, kui maja on laokil, saab linn korteriomanikke hoiatada ja ka trahvi teha, kuid linn ei lähe tavaliselt ise vägisi võõraid maju remontima. Nõukaaeg on ammu läbi ja korterid erastatud!

Huvitav, kas ka härra Kužitškin ise käib pidevalt võõraid maju remontimas? Küll aga saab linn ergutada ühistuid maju ja nende ümbrust korda tegema. Seda on ka linn teinud, jagades igal aastal projektide "Fassaadid korda", "Hoovid korda ja Roheline õu" raames sadu tuhandeid eurosid toetusi näiteks seinte soojustamiseks ja krohvimiseks-värvimiseks, prügimajade rajamiseks ning lillede ja puude istutamiseks. Tõestust, et see nii on, pole vaja kaugelt otsida, sest alles nüüd, sügisel, avati Vabaduse väljaku tunnelis fotonäitus tublimatest ühistutest, kes linna toetuse abil tänavu lausa imet tegid. Viimase kümne aasta jooksul on linn korteriühistutele toetusteks andnud üle 11 miljoni euro, mille eest on korda saanud tuhandeid maju ja hoove.

Keskturu hoone sarjamine Kuzitškini poolt on samuti absurdne. Keskturg kuulub ju Turukaubanduse ASile, mille omanik on Andrei Polištšuk. Linnale kuuluvad Nõmme ja uus Mustamäe turg on lausa eeskujulikult korralikud. Nõmme turu hoonega on linn viimaste aastate jooksul suisa kaks korda vaeva näinud- alguses ajaloolist turuhoonet restaureerides ja pärast selle õnnetut põlemist hoonet seda uuesti üles ehitades. Hetkel teeb linn sama ilusaks ka Viru tänaval asuvat lilleturgu.

Väited, et linna taristu on aastatega aina alla käinud, ei vasta samuti tõele. Mõne aasta eest valmis uus Ülemiste ristmik, hetkel käib kaua räägitud Haabersti ristmiku ehitus ning samuti kaua unistuseks olnud põhjaväila- ehk Reidi tee ehitus. Lennusadama juurde viib uus Kalaranna tänav. Välja sai vahetatud suur osa trammirööpaid ning rajatud uus, lennujaama viiv liinipikendus. Järgmiseks asub linn ehitama sadamasse viivat trammiteed.
Kuzitškinile ei meeldi ka Pärnu maantee 31 kinnistul laiutav auk, kus arheoloogid äsja väljakaevamisi tegid ja põneva keskaegse veejuhtme leidsid. Ka postimees ise kirjutas õhinaga sellest leiust. Linlane võib rõõmustada, et taolise koleparkla asemel, milliseid Kuzitškin oma loos ka ise sarjab, kerkib sinna lõpuks ometi kena maja. Arheoloogilised väljakaevamised said ju tehtud ning nüüd saavad platsi omanikud hakata seal lõpuks ehitama.

Just hiljuti sai värske ehitusplats plakatid, millel ilusad pildid tulevast hoonest. Kuzitškin aga väidab, et linn varjab jubedat auku särava reklaami taha. Tegelikult võib üsna kindel olla, et linn platsil toimetava arendusfirma eest ise sellele paigale säravaid reklaamplakateid ümber ei pannud.

Arvamuslugudes on tõepoolest peaaegu kõik lubatud. Samas peaks ehk Postimees jälgima, et väljaanne Venemaa kodaniku teadmatust oma fotodega toetades ka endast rumalat muljet ei jäta.

8 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...