Prantsuse vanglatöötajad jätkavad streiki

Islamiäärmuslusega seotud vangide rünnakud tõid Prantsusmaal kaasa päevi kestnud streigid, millega loodeti juhtida tähelepanu radikaliseerunud vangidega töötamise raskustele. 

Pilt: Scanpix

Prantsuse vanglatöötajad jätkavad streiki

Islamiäärmuslusega seotud vangide rünnakud tõid Prantsusmaal kaasa päevi kestnud streigid, millega loodeti juhtida tähelepanu radikaliseerunud vangidega töötamise raskustele. 

Prantsuse vanglatöötajate kõik neli ametiühingut jõudsid laupäeval otsusele võimude pakkumised tagasi lükata ja esmaspäeval streiki jätkata, vahendas BNS.

Kaks peamist ametiühingut CGT Penitentiaries ja Ufap-Unsa peatasid laupäeval korraks streigi ja protestid, et tutvuda võimude uute ettepanekutega julgeoleku ja tööhõive vallas pärast nädala kestnud pingeid, kuid hiljem otsustati tööseisaku jätkamise kasuks.

Prantsuse vangivalvurid on korraldanud üle riigi streike ja proteste seoses vangide arvukate rünnakute ja rahutustega mitmes vanglas, kaasa arvatud Euroopa suurimas kinnipidamiskohas Fleury-Merogis's Pariisist lõunas.

CGT ja UFAP-UNSA on osalenud läbirääkimistes, mis algasid teisipäeval Prantsusmaa vanglaametiga.

Kolmas peamine ametiühing, FO Penitentiaries, ei ühinenud kõnelustega ning on kutsunud veelgi karmimale positsioonile.

Reedel esitatud ettepanekud sisaldasid 1100 vangivalvuri ametikoha loomise järgmise nelja aasta jooksul. Praegu on Prantsusmaa 188 kinnipidamiskohas tööl 28 000 valvurit.

Tekst, mis saadeti ka justiitsminister Nicole Belloubet'le, näeb ette ka meetmed valvurite julgeoleku tõhustamiseks ja konkreetse kinnipidamisrežiimi "terroristidele ja radikaliseerunud vangidele".

Islamiäärmuslusega seotud vangide rünnakud tõid Prantsusmaal kaasa päevi kestnud streigid, millega loodeti juhtida tähelepanu radikaliseerunud vangidega töötamise raskustele. Paljud viimasel kahel aastal 241 inimelu nõudnud rünnakute planeerijatest olid seotud vanglates lokkavate isalmistlike võrgustikega. Radikaliseerunud vangide erikohtlemine ja nende usulevitamise takistamine on olnud pikalt vanglate prioriteet, kuid on seni andnud kaheldavaid tulemusi.

"Deradikaliseerumismeetmed seati sisse väga kiiresti ja nendes on palju vigasid," sõnas hiljuti küsimusega tegelevat komisjoni juhtinud rahvaesindaja Esther Benbassa.

Esmaspäeval ründas Edela-Prantsusmaal asuva Mont-de-Marsan' vangla kinnipeetav valvureid pärast seda, kui metallidetektorid tema spordikoti peale tööle hakkasid. Intsidendis sai viga seitse valvurit, muuhulgas murti ühel vanglatöötajal ninaluu. Justiitsministeeriumi andmetel ei olnud kinnipeetav vangistatud terrorismisüüdistuste alusel, kuid kuulus radikaliseerumises kahtlustatavate hulka.

Selle järel ründas Tarasconi vangla radikaliseerunud kinnipeetav valvurit, põhjustades talle raskeid kehavigastusi, mille järel tuli valvur haiglasse toimetada. Samalaadseid juhtunuid on olnud veel mitmeid.

Alates 2015. aastast on Prantsusmaal islamistide terrorirünnakutes tapetud 241 inimest.

Laadimine...Laadimine...