Prantsusmaal suri esimene kodanik koroonaviirusse

Mees toodi eile õhtul raskes seisundis ühte Pariisi haiglasse, kus ta ööl vastu tänast suri. Tegemist on teise ohvriga Prantsusmaal, kuid esimene neist oli 80-aastane Hiina turist. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Prantsusmaal suri esimene kodanik koroonaviirusse

Toimetaja: Sandra Lepik

Mees toodi eile õhtul raskes seisundis ühte Pariisi haiglasse, kus ta ööl vastu tänast suri. Tegemist on teise ohvriga Prantsusmaal, kuid esimene neist oli 80-aastane Hiina turist. 

Prantsusmaal suri uue koroonaviiruse tagajärjel 60-aastane mees, vahendas BNS tervishoiuministeeriumit.

Mees toodi eile õhtul raskes seisundis ühte Pariisi haiglasse, kus ta ööl vastu kolmapäeva suri, ütles tervishoiuministri asetäitja Jérôme Salomon. Tegemist on teise ohvriga Prantsusmaal, kuid esimene neist oli 80-aastane Hiina turist.

Prantsusmaal on viimase ööpäeva jooksul tuvastatud neli uut viiruse COVID-19 juhtumit, kokku on neid 17. Viimastest nakatunutest kaks saabus riiki Itaaliast. Üksteist inimest on tervenenud.

Iraanis on surnud 19 inimest

Iraan teatas täna veel neljast koroonaviirusesurmast, kokku on neid nüüd 19. Ööpäeva jooksul registreeriti 44 uut nakkusjuhtumit, kokku on Iraanis haigestunuid 139.

Tervishoiuministeeriumi pressiesindaja Kianoush Jahanpour soovitas riigitelevisioonis värskeid andmeid esitades iraanlastel reisimast hoiduda.

Iraan teatas esimestest uue koroonaviiruse juhtumitest eelmisel kolmapäeval. Haigus registreeriti palverännu ja islamiuuringute linnas Qomis, kuhu satub palju välismaalasi.

Viiruse leviku tõkestamiseks on suletud koolid, ülikoolid, kultuurikeskused, ära jäetud spordisündmused. Tööle on pandud sanitaarrühmad, mis desinfitseerivad busse, ronge ja avalikke kohti.

Saksamaal on haigestunu kriitilises seisundis

Saksamaal uude koroonaviirusse nakatunud mees toimetati kriitilises seisundis Düsseldorfi haiglasse. 

Nordrhein-Westfaleni liidumaa tervishoiuministeeriumi teatel paigutati mees esmaspäeval raske kopsupõletikuga Hollandi piiri ääres asuva Erkelenzi haiglasse. Tal diagnoositi uus koroonaviirus ja ta paigutati isolatsiooni, kuid hiljem viidi ta üle Düsseldorfi haiglasse.

Ajakirjanduse teatel on tegemist 40. aastates mehega, kel on varasemaid haigusi.

Juhtum on ajanud ärevusse Hollandi, sest on selgunud, et mees käis enne haigestumist ka üle piiri Limburgis. Hollandis ei ole seni ühtki uue koroonaviiruse juhtumit tuvastatud.

Laadimine...Laadimine...