President Kaljulaid Leedu kolleegile: olime vaprad Balti ketis ja seisame nüüd koos demokraatia eest

"Balti riigid ei unusta Gruusia osalist okupeerimist ega Ukrainas käivat sõda. Me oleme nende hääl rahvusvahelistes organisatsioonides," ütles president Kersti Kaljulaid. 

Pilt: Scanpix
Eesti

President Kaljulaid Leedu kolleegile: olime vaprad Balti ketis ja seisame nüüd koos demokraatia eest (6)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Balti riigid ei unusta Gruusia osalist okupeerimist ega Ukrainas käivat sõda. Me oleme nende hääl rahvusvahelistes organisatsioonides," ütles president Kersti Kaljulaid. 

Täna Leedu kolleegi Gitanas Nausėdat võõrustanud president Kersti Kaljulaid ütles, et eestlased ja leedulased olid vaprad Balti ketis ja seisavad nüüd koos demokraatia eest.

"Mul oli hea meel rääkida president Nausėdaga täna kõigest tavalisest nagu kaitsekoostöö või meie riikide hea läbikäimine, sest mäletame mõlemad liigagi selgelt neid ebatavalisi aegu ja inimeste julgust, mis meie riikidele vabaduse tõid," ütles Kaljulaid oma Leedu kolleegiga kohtudes. 

See aasta on oluline kõigi kolme Balti riigi jaoks, sest 15 aastat tagasi liitusime NATO ja Euroopa Liiduga. "Sellele eelnes veelgi suurem vabaduse tahte väljendus ja nii tähistame ka Balti keti 30. aastapäeva," ütles Kaljulaid.

Me olime vaprad Balti ketis seistes ja oleme vaprad ka nüüd, seistes oma väärtuste ja demokraatia eest terves maailmas, rõhutas Eesti riigipea. "Oleme üksteisele toeks nii heas kui keerulisemas. Balti riigid ei unusta Gruusia osalist okupeerimist ega Ukrainas käivat sõda. Me oleme nende hääl rahvusvahelistes organisatsioonides, aga seisame nii ka oma riikide vabaduse eest ja selle eest, et kõik austaksid rahvusvahelisi mängureegleid," lisas Kaljulaid.  

Leedu riigipea Gitanas Nausėda on täna Eestis töövisiidil ja kohtub veel ka peaministri ja riigikogu esimehega ning osaleb õhtul iseseisvumise taastamise vastuvõtul Kadriorus, kus Eesti ja Leedu riigipead annavad ühiselt üle iseseisvuse taastamise tänukivid. 

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...