President Kaljulaid: vihkan EKRE poliitikute käitumist

President Kersti Kaljulaid rääkis väljaandele, et loodab, et EKRE lõpetab oma tegevuse peatselt.

Pilt: Scanpix

President Kaljulaid: vihkan EKRE poliitikute käitumist (10)

Toimetaja: Toomas Raag

President Kersti Kaljulaid ütles väljaandele Foreign Policy, et vihkab EKRE poliitikuid nende käitumise pärast ning vabandab selle eest, millise kuvandi see võib Eestist anda.

"Ma vihkan neid nende käitumise pärast. Korralikud inimesed ei pea ennast selliselt üleval ja see ei ole vaade, mida me Eestis jagame. Ma pean nüüd nende rumalaid samme selgitama ning territooriumi tagasi vallutama. Ma olen rääkinud selle partei ministritega ja meie ühine arusaam on, et sel viisil inimesi ärritades, pole võimalik rahvusvahelises ühiskonnas funktsioneerida. Mind närib kahtlus, et osa inimesi neist ei saa aru sellest, mida nad teevad," ütles Kaljulaid Postimehe andmetel Foreign Policy intervjuus.

Kaljulaid rääkis väljaandele, et loodab, et EKRE lõpetab oma tegevuse peatselt. "Kui mitte, siis ma jätkan nende eest vabandamist," ütles ta.

Kaljulaid loodab, et EKRE käitumine ei mõjuta kuidagi Eesti majanduslikku ja poliitilist arengut. "Veelkord, ma väga vihkan, et nad niiviisi käituvad," ütles president.

Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluv europarlamendi saadik Jaak Madison leiab, et president Kersti Kaljulaid peaks taoliste väljaütlemiste pärast tagasi astuma.

"Pikemalt ei vääri tema presidendile sobimatud poliitiliselt erapoolikud ja tasakaalutud väljaütlemised intervjuus kommenteerimist, kui vaid ehk nii palju, et on olemas üks kiire lahendus tema piinale. Astugu lihtsalt tagasi. Toogu põhjuseks ükskõik mida. Näiteks öelgugi, et ta ei taha olla president riigile, mille valitsuses on EKRE," kirjutas Madison sotsiaalmeedias.

Tema sõnul oleks kõigile hea ja rahulik, Eesti saaks eluga edasi minna ja mõne aasta pärast on Kaljulaidi nimi ka unustatud.

"Kersti Kaljulaid, tehke seda. Teil oleks muidu veel tervelt kaks aastat vaja meie pärast piinelda ja teiseks ametiajaks Te niikuinii tagasi ei saaks. Parem juba kohe ja ise minna," kommenteeris Madison.

10 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...