Rahandusministeerium: pensionid tõusevad järgmisel aastal 8 protsenti

Rahandusministeeriumi teatel tõusevad pensionid tuleva aasta kevadel ligikaudu 8 protsenti.

Pilt: Scanpix

Rahandusministeerium: pensionid tõusevad järgmisel aastal 8 protsenti (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Rahandusministeeriumi teatel tõusevad pensionid tuleva aasta kevadel ligikaudu 8 protsenti.

"Kuna palgakasv on kiirem, kui me kevadel ootasime, siis olulise komponendina oleme tõstnud ülespoole pensioniindeksit. Järgmise aasta pensioniindeks on 1,08, mis tähendab laias laastus 8-protsendilist pensionitõusu järgmisel kevadel," rääkis rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Margus Täht BNS-le esmaspäeval ministeeriumi suvise majandusprognoosi esitlusel.

Täht lisas, et kasvanud on ka muud sotsiaalkulud, näiteks vanemahüvitis. "Oleme aluseks võtnud uue rahvastikuprognoosi, mis on eelmisega võrreldes optimistlikum – sünde rohkem, samas kulud riigieelarvele suuremad," märkis analüütik.

Pensioniindeksi arvestamise aluseks on 80 protsendi ulatuses eelmise aasta sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise muutus ja 20 protsendi ulatuses eelmise aasta tarbijahinnaindeksi muutus. Nende muudatuste alusel tekib indeks, mille kinnitab vabariigi valitsus.

Indeksiga korrutatakse riiklike pensionite arvutamise aluseks olevaid näitajaid – pensioni baasosa ja aastahinnet, samuti rahvapensioni määra. Tänavu aprillis tõusid pensionid keskmiselt 8,4 protsenti.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...