Rahvusooperi Estonia avas 114. hooaja

Rahvusooper Estonia avas eile õhtul oma 114. hooaja - seitsmes Vana Tallinn Gala oli pühendatud 100. sünnipäeva tähistavale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Rahvusooperi Estonia avas 114. hooaja

Toimetaja: Sandra Lepik

Rahvusooper Estonia avas eile õhtul oma 114. hooaja - seitsmes Vana Tallinn Gala oli pühendatud 100. sünnipäeva tähistavale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale. 

"Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on Eesti kultuuri nurgakivi, sest pikkade traditsioonidega koolis toimub õpetamine meistrilt meistrile põhimõttel. Ainult nõnda saavadki sealt sirguda meie tulevased teatri- ja muusikalegendid," vahendas BNS Rahvusooper Estonia juhti Aivar Mäed.

Publik võttis soojalt vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia säravad esinejad. Muusikamaailma suurkujude Beethoveni, Mozarti, Tšaikovski, Verdi, Wagneri, Rimski-Korsakovi ja teiste loomingut esitasid metsosopran Helen Lepalaan, tenor Juhan Tralla, bariton Taavi Tampuu, metsosopran Karis Trass, oboemängija Ingely Laiv ja viiuldaja Maria Goršenina.

Muusikasõpradele pakkusid vaatemängulise esinemise Estonia nimekad ooperisolistid sopran Heli Veskus, tenor Reigo Tamm ja bass Raiko Raalik. Soliste saatis Rahvusooper Estonia orkester dirigent Arvo Volmeri juhatamisel.

"Muusika- ja Teatriakadeemia avaaktus toimus sada aastat tagasi siinsamas Rahvusooperis Estonia ning sellega loodi akadeemia ja rahvusooperi vahel tugev ja katkematu koostöösuhe. Selle tähistamiseks teeb Estonia Vana Tallinn Galaga sügava kummarduse auväärt kooli endistele ja praegustele õpetajatele ja üliõpilastele," selgitas teatrijuht Aivar Mäe.

Vana Tallinn Galast on kujunenud ooperisõprade seas oodatud muusikasündmus, mida juba seitsmendat aastat korraldab Rahvusooper Estonia koos oma suurtoetaja Livikoga. Galakontserdist said reedel osa ka Lõuna-Eesti muusikasõbrad, kui ooperiklassika kaunimaid palu esitati Vanemuise kontserdisaali laval.

Lisaks Rahvusooper Estonia toetamisele panustab AS Liviko eesti kultuuri edendamisse, toetades nii Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlust kui ka mitmeid teisi kultuurisündmusi.

Laadimine...Laadimine...