Rahvusraamatukogus avatakse näitus "Kaotatud Sulismadu otsides"

Alates 8. novembrist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis eksponeeritud Airi Luige isikunäitus "Sulismadu varjude maailmas".

Pilt: Eesti Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogus avatakse näitus "Kaotatud Sulismadu otsides" (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Alates 8. novembrist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis eksponeeritud Airi Luige isikunäitus "Sulismadu varjude maailmas".

Näitus on järg 2015. aastal Rahvusraamatukogus toimunud näitusele "Kaotatud Sulismadu otsides", mille inspiratsiooniks on vanad indiaani legendid ning nende põhjal loodud autori nägemus Sulismao lugudele. Ekspositsioon koosneb seitsmest teosest, kus kangastele trükitud maalid moodustavad näitusruumis tervikliku ja mängulise installatsiooni.

"Mind on alati huvitanud vanad kultuurid, nende uskumused ja legendid ning kuidas nad neid kunsti kaudu väljendasid. Olen vaadanud vanu Kesk-Ameerika mustreid ja ornamente, nende põhjal on kujunenud mulle omane kujutamisviis. Legendid annavad võimaluse ka neist inspireeritud lugude tekkimiseks ja vanadele lugudele järje loomiseks" kommenteerib kunstnik Airi Luik.

Airi Luik on lõpetanud ERKI maali eriala 1988. aastal. Alates 1992. aastast on ta Eesti Kujurite Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige ning alates 1994. aastast Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Luik on esinenud Eesti Rahvusraamatukogus mitmete näitustega alates 2008. aastast, s.h. näitusega "Kuu valgustamata pool" (2013), mis oli inspireeritud Arvo Pärdi muusikast.

Näitus jääb avatuks 28. novembrini 2019.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...