Rahvusvaheline tippkonverents äratab ellu virtuaalse tulevikulinna Talsingi

"Tallinnat ja Helsingit ühendavad ühine visioon, inspireerivad kogukonnad ja kasvule suunatud mõtlemine. Me teame tiheda koostöö tähtsust, eriti kriisi aegadel. Koroonaviirus on meile näidanud, et vahemaad ei tee lõppu sõprusele," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rahvusvahelise virtuaalse tippkonverentsile WDBE 2020 avamisel.

Pilt: ZOAN

Rahvusvaheline tippkonverents äratab ellu virtuaalse tulevikulinna Talsingi

Erki Varma

"Tallinnat ja Helsingit ühendavad ühine visioon, inspireerivad kogukonnad ja kasvule suunatud mõtlemine. Me teame tiheda koostöö tähtsust, eriti kriisi aegadel. Koroonaviirus on meile näidanud, et vahemaad ei tee lõppu sõprusele," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rahvusvahelise virtuaalse tippkonverentsile WDBE 2020 avamisel.

Teisipäeval ja kolmapäeval toimuval konverentsil WDBE 2020 (World Summit on Digital Built Environment) on osalejatel võimalik avastada, milline näeb välja üks võimalik visioon tuleviku Talsingist. Konverentsi läbiviimiseks kasutatakse maailmas esmakordselt arvutimängudest tuntud ülirealistlikku 3D-tehnoloogiat (Unreal Engine), mida kasutatakse ka ülipopulaarses Fortnite mängus.

Ei tohi lasta end koroonaviirusel peatada

Virtuaalne konverents toob kokku maailma linnade ja elukeskkondade planeerimise tipp-professionaalid ning visionäärid, sealhulgas Peter Vesterbacka ja Martin Fischeri. Lisaks ettekannetele saab osaleda töötubades, sõlmida ärikontakte ja vaadata ringi virtuaalses Illusion City’s. See virtuaalne linn ühendab endas Tallinna ja Helsingi tuntumad hooned ja maamärgid erinevate tulevikutranspordi lahenduste ja uute trendidega linnaplaneerimises ning hoonete projekteerimises ja ehitamises.

"Ei ole tähtis, kui kaugel sa oled, digitaalsed tehnoloogiad toovad meid kokku. Tänu digitaalsele jätkusuutlikkusele oleme me vastupidavad ja suudame jätkata koostööd partneritega oludest hoolimata," kinnitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinn on linnapea kinnitusel üks 2022. aasta Euroopa Rohelise pealinna finaliste. "Tegelikult tähendab roheline pealinn meie jaoks innovatsiooni toetamist, mis leiab tihti aset koostöös," rääkis Kõlvart, kelle kinnitusel ei pea ta innovatsiooni all silmas lihtsalt kiiremat netiühendust või ühiseid digitaalseid avaandmesüsteeme.

"Ma pean silmas ka lahendusi, mis aitavad meil kaitsta keskkonda, linnas elavad erinevaid taime-, putuka-, linnu- ja loomaliike ning vähendada saastet," selgitas Kõlvart ja kinnitas, et me ei tohiks lasta end koroonaviirusel peatada. Meil ei ole aega raisata, me peame tegutsema kohe."

Tallinna linnapea sõnul on tõeliselt jätkusuutliku ja funktsionaalse ühise piirkonna arendamine, mis on samal ajal ka igas mõttes roheline, midagi, mis on pingutust väärt. "Me jätkame töötamist selle väga tähtsa projekti kallal," lubas ta.

Erakordsed ajad nõuavad värsket mõtlemist

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori kinnitas, et rahvusvahelise koostöö tähtsus ei ole pandeemia ajal kahanenud, pigem vastupidi. Ideede vahetamine kolleegidega üle maailma ei tähenda tema sõnul enam lendamist ühest kohast teise. "See tähendab tähenduslike ühenduste loomist. See tähendab mõistmist, et kõigel, mis me teeme, on globaalne tähendus," selgitas ta virtuaalses Talsingis WDBE 2020 konverentsi avamisel esinedes.

Helsingil on linnapea kinnitusel visioon saada kõige funktsionaalsemaks linnaks maailmas, linnaks mis kasutab maksimaalselt ära digitaliseerimise võimalusi. "Me soovime saada aastaks 2035 süsinikneutraalseteks ja me oleme esimene Euroopa linn, mis pakub ÜROle vabatahtliku kohaliku ülevaate, et mõõta meie edusamme jätkusuutliku arengu eesmärkide saavutamisel," rääkis Vapaavuori.

Tema sõnul usutakse Helsingis linnade tähtsusesse ja soovitakse olla osalisteks selles, milliseks tuleviku linnad kujunevad. "Erakordsed ajad nõuavad värsket mõtlemist – nagu virtuaalsed lahendused, mis suudavad inimesi kokku tuua, samal ajal füüsilist distantsi hoides."

Konverentsil saabki ülevaate sellest, milliseks kujuneb meie elukeskkond 10-30-100 aasta pärast ning kuidas tuleviku linnasid kavandatakse ja ehitatakse. Kuna sel aastal korraldavad konverentsi eestlased ja soomlased koos, siis jaguneb programm kaheks. Teisipäev on Helsingi päev ning kolmapäev Tallinna oma.

Konverentsi korraldavad Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Digitaalehituse klaster, Soome Keskkonnaministeerium, KIRAHub ja Soome Tsiviilehituse Liit (RIL).

 

Laadimine...Laadimine...