Raimond Kaljulaid: kino Rahu lammutamine otsustati juba 2007. aastal

"Loodan, et kui sellesse kohta ehitatakse uus hoone, kuhu tuleb suur toidukauplus ja apteek, siis parandab see ka avalikku korda selles piirkonnas," rääkis Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Pilt: Scanpix

Raimond Kaljulaid: kino Rahu lammutamine otsustati juba 2007. aastal (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Loodan, et kui sellesse kohta ehitatakse uus hoone, kuhu tuleb suur toidukauplus ja apteek, siis parandab see ka avalikku korda selles piirkonnas," rääkis Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Teade endise kino Rahu hoone peatse lammutamise kohta kurvastas paljusid Põhja-Tallinna elanikke. Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on hoone huvitav ja selle säilitamist oleks võinud kaaluda, kuid otsused selle lammutamise kohta tehti juba 2007. aasta kevadel. 

"Ma mõistan inimesi, kellele ei meeldi endise Rahu kino hoone lammutamine, kuid tegemist on eraomanikule kuuluva kinnistuga ja otsused, mille alusel endine kino lammutatakse, tehti juba 2007. aastal detailplaneeringu menetlemise käigus. Tol ajal juhtis Põhja-Tallinna linnaosa Vilja Toomast (toona Vilja Savisaar). Võimalik, et tema oskab selgitada, kas lammutamise küsimus toona oli ja mida selles osas arvati," ütles Kaljulaid.

Linnavolikogu kehtestas 2007. aasta mais Kopli tn 69b kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, milles on kirjas: "Kopli tn 69b kinnistul asub käesoleval ajal 2-korruseline kivist ärihoone, kus tegutses kasiino ja mis on kavas käesoleva detailplaneeringu elluviimiseks lammutada." 

Endise Kino Rahu ja seal asuva kioski ümbruses viimastel aastatel kogunenud asotsiaalid, kes käituvad ebameeldivalt ja häirivad inimesi. Linnaosa loodab, et uue poe tekkimisega ja kinnistu korrastamisega seoses vähemalt see probleem kaob. 

"Loodan, et kui sellesse kohta ehitatakse uus hoone, kuhu tuleb suur toidukauplus ja apteek, siis parandab see ka avalikku korda selles piirkonnas. Kaks aastat tagasi tegime korda lähedal asuva Kopli kalmistupargi ning palkasime sinna pargivahid. Sellega saime pargi territooriumi märksa turvalisemaks, kuid kinohoone ümber toimuv tekitas probleeme siiamaani," sõnas Kaljulaid.

Linnaosavanema sõnul kino oleks piirkonda vaja ja kui leiduks ettevõte, kes oleks selle rajamisest huvitatud, aitaks linnaosa omalt poolt sellele kõigiti kaasa. Kohalike elanike huvi kinokunsti vastu tõestab ka asjaolu, et linnaosa poolt 2017. aastal käivitatud filmiklubi projekt eakatele on jätkuvalt väga populaarne.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...