RAIVO E.TAMM: Olin nii vormist väljas,  et poleks jõudnud kelgumäestki üles

"Ma olin niivõrd vormist väljas, et abikaasa rääkis, kuidas ma ei jaksa meie kaheaastaseks saanud pojaga talvel  kelgumäestki üles joosta," selgitas tuntud näitleja Raivo E. Tamm, miks ta korralikult trenni tegema hakkas. "Siis nägin, kuidas mu kehakaal hakkas kaduma, ja seda enam meeldis trennitegemine."

Pilt: Scanpix

RAIVO E.TAMM: Olin nii vormist väljas, et poleks jõudnud kelgumäestki üles

Ott Rammo

"Ma olin niivõrd vormist väljas, et abikaasa rääkis, kuidas ma ei jaksa meie kaheaastaseks saanud pojaga talvel  kelgumäestki üles joosta," selgitas tuntud näitleja Raivo E. Tamm, miks ta korralikult trenni tegema hakkas. "Siis nägin, kuidas mu kehakaal hakkas kaduma, ja seda enam meeldis trennitegemine."

19. septembril korraldab Leinatamme fond hotellis Nordic Hotel Forum seminari meeste elustiili muutmisest. Teiste seas selgitab seal Raivo E. Tamm, miks on meestel vaja end käsile võtta ja trimmis püsida. "Eks ma siis räägin, kuidas ma ise olen ennast muutnud ja kui hea enesetunde saanud tänu sellele, et niimoodi spordiga tegelema hakkasin," ütles Tamm. "Ma olin niivõrd vormist väljas, et abikaasa rääkis ammu-ammu, kuidas ma ei jaksa meie kaheaastaseks saanud pojaga talvel kelgumäestki üles joosta."

Kõva töö ei lasknud trenni teha

Nagu paljudel, ei lasknud ka näitlejal töö korralikult enese eest hoolitseda. "Kui mul on väga palju tööd, siis ma söön ka väga palju ja see annab kehakaalus kohe tunda," ütles Tamm. "Ja ma lihtsalt kasutasin iga hetke pigem magamiseks. Kuulsin oma naise juttu küll, aga ei võtnud vedu, ei hakanud midagi tegema. Aeg-ajalt proovisin natuke toiduga piiri pidada, aga sellest ei tulnud midagi välja."

Siis sai mees aru, et tema vanuses ainult söömise piiramisest hea vormi jaoks ei piisa. "4. jaanuaril helistas mulle triatleet Ain-Alar Juhanson ja tegi pakkumise osaleda Otepää Ironmani võistlusel. Ta pakkus võimalust selleks tasuta treenida," rääkis Tamm. "Internetis tulid tasuta treeningugraafikud ja kuna ma olen kohusetundlik inimene, hakkasin neid järgima, sealt tuli ka õhin ja teha tahtmine. Peagi ma nägin, kuidas kehakaal hakkas kaduma ja mulle hakkas väga meeldima see trenni tegemine."

Näitleja tunnistas, et eks ka edevus sundis pingutama. "Kõik oli ju mulle tasuta, kõik need hirmkallid dressid ja igasugused vahendid. Hiljem jalgratas ja muud võimalused igal pool ilma rahata treenida," ütles Tamm. "Tegelikult on see ju üsna kallis lõbu vist. Aga siis, kuidas minu treeninguid jälgiti, arsti kontroll ja kõik see kokku... Isegi mu ämm ütles, et oleksin pidanud päris rumal olema, kui seda vastu ei oleks võtnud."

Linn toetab üritust

Näitleja sõnul hakkas tal lausa kahju, kui kõik läbi sai. "Aga kohe tuli uus pakkumine seoses järgmise aasta Tallinnas toimuva triatloniga, ja mina olin kohe nõus. Tegelikult oli mul enne abikaasa poolt see vundament valmis laotud juba. Mul oli juba see impulss olemas, et pean midagi endaga ette võtma. Nii et kõik see asi tuli nii õigel ajal minu jaoks."

Linn toetab seminari ja 23. septembril lauluväljaku klaassaalis toimuvat kontserti "Meeste laulud naistest", mis lähevad kokku maksma 6500 eurot, reservfondist 3000 euroga. Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on säärased üritused hädavajalikud, et ärgitada mehi regulaarselt oma tervist kontrollima. "Näiteks eesnäärme kasvajat on võimalik edukalt ravida, kui haigus õigel ajal avastataks," rääkis Martinson. "Seepärast toetab ka linnavalitsus igati neid organisatsioone ja ettevõtmisi, mis tegelevad Tallinna elanike teavitamisega just meeste tervise probleemidest, nende ennetamise vajalikkusest ja võimalikust abist."

Meeste elustiilinädala seminari kava

• Seminar algab Nordic Hotel Forumis 19. septembril kell 9.30 hommikukohvi ja registreerimisega.

• Kell 10 algab ettekanne "Mis voolab Eesti mehe sees?".

• Kell 10.20 selgitab näitleja Raivo E. Tamm, miks muuta oma elustiili.

• Kell 10.35 peab laulja Hannaliisa Uusmaa (pildil) ettekande "Mehe roll mehe elus".

• Kell 11.35 räägib Kristjan Puusild liikumisest stressimaandajana.

• Kell 13.15 arutleb Ville Jehe, milline on tasakaalus mees.

• Kell 14.30 räägib soomlane Jaakko Halmetoja aju ja vaimu toidust.

• Seminar lõpeb kell 16. Osalemine maksab 19 eurot, info http://leinatamm.ee/toode/meeste-elustiilinadala-seminar-tallinn/

Laadimine...Laadimine...