Rakveres painab netiahistaja naisi

Rakveres kimbutab naisi netiahistaja, kelle ohvrite võimalik arv on kasvanud poolesajani, kuid politseile pole keegi avaldust teinud. Ühele ohvrile saatis mees sotsiaalmeedias solvanguid, roppusi ja tapmisähvardusi.

Pilt: Scanpix

Rakveres painab netiahistaja naisi

Toimetaja: Moonika Tuul

Rakveres kimbutab naisi netiahistaja, kelle ohvrite võimalik arv on kasvanud poolesajani, kuid politseile pole keegi avaldust teinud. Ühele ohvrile saatis mees sotsiaalmeedias solvanguid, roppusi ja tapmisähvardusi.

Rakveres kimbutab naisi netiahistaja, kelle ohvrite võimalik arv on kasvanud poolesajani, kuid politseile pole keegi avaldust teinud, kirjutab Virumaa Teataja.

Üks netiahistaja ohvritest, Lääne-Virumaal elav Leanika rääkis, et müüs Facebooki vahendusel marju ja temaga võttis ühendust Deivit Piller, kes tellis kaks liitrit mustikaid. Leanika sõnul ei andnud ostja talle oma telefoninumbrit, küll aga nimetas koduse aadressi: Rakvere Lai tänav 1.

"Kas ta lootis, et ma lähen marjakorviga tema juurde?" imestas Leanika mustikahuvilise suhtumise üle. Kui ta sellele aadressile ka läinud oleks, jäänuks ta kohale jõudes hätta. Nimetatud kohas asub Bresti kindluseks hüütud maja, kus on peale kaupluste ka 36 korterit. Hoone korteriühistu esimees ütles, et tema mainitud meest korteriomanike nimekirjas ei näe.

Küsimusele, kas Piller võis meelega tekitada olukorra, kus ei olegi võimalik tellitud marju kohale viia, vastas Leanika, et seda võimalust ei saa välistada. Kui Piller marju kokkulepitud ajaks kätte polnud saanud, siis saatis ta Leanikale sotsiaalmeedias solvanguid, roppusi ja tapmisähvardusi. Mehe kirjadele Leanika ei vastanud. "Milleks õli tulle valada," arvas ta. Kui aga ähvardused ja roppused kuidagi lõppeda ei tahtnud, siis blokeeris ta Pilleri ebameeldivad kirjad. Too leidis aga teise viisi Leanikat tülitada, kirjutades solvanguid ja halvustavaid hinnanguid Leanika blogi kommentaariumi.

Leanika pani sotsiaalmeediasse hoiatuse üles ja sai kohe ka tagasisidet. Piller olevat ahistanud paljusid õrnema soo esindajaid. "Nüüdseks on neid kümneid ja kümneid," hindas Leanika. Ei tema ega arvatavasti ka ükski teine ohver ole politseisse pöördunud.

Leanika on enda kinnitusel rääkinud ahistaja endise naisega – too kahetses, et polnud esimeste probleemide ilmnedes politseisse pöördunud, ning nüüd on tal kunagise kaasa ees hirm.

Ida prefektuuri pressiesindaja Leana Loide ütles, et menetlust pole veel alustatud, kuid politsei tegeleb kogutud infoga. Deivit Piller endal suuremat süüd ei näe. "Arvan, et kõike on sada korda üle võimendatud. Aga ma ei saa midagi teha – see on meedia," vastas ta küsimusele, mida neist etteheidetest arvab.

Ta lisas, et sooviks selle kõigega ühele poole saada ja ajakirjandusele antud ütlustega karistab iseennast. "Ma arvan, et avalikult maine hävitamine on mulle paras karistus."

Veebikonstaabel Maarja Punak andis nõu soovimatute postituste autorile selgelt ja üheselt teada anda, et tema postitused ei ole oodatud. Kui postitaja sellest välja ei tee, siis tuleb ta blokeerida. Kui aga postitused sisaldavad ähvardusi, seades ohtu inimese vara, elu ja tervise, siis tuleks sellest politseile teada anda.

Laadimine...Laadimine...