Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi

"Eesti ja Horvaatia peaksid kasutama võimalusi koostööd digiteemadel veelgi süvendada," sõnas peaminister Jüri Ratas Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićigan teispäeval Tallinnas kohtudes. 

Pilt: Scanpix

Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi (2)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

"Eesti ja Horvaatia peaksid kasutama võimalusi koostööd digiteemadel veelgi süvendada," sõnas peaminister Jüri Ratas Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićigan teispäeval Tallinnas kohtudes. 

"Eesti ja Horvaatia on head partnerid Euroopa Liidus ja liitlased NATO-s," sõnas Ratas pressiesindaja teatel. "Toetame igati Horvaatia valitsuse kava liituda tulevikus ka ühisraha euro ning Schengeni viisaruumiga. Ühtlasi soovin Horvaatiale edu esimeseks Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks tuleva aasta alguses. Mul on hea meel, et Horvaatia plaanib eesistujana keskenduda majanduskasvule ja laienemispoliitikale, sest need teemad on olulised ka Eestile," vahendas BNS uudist.

Ratas ja Grabar-Kitarović rääkisid ka EL-i uuest eelarveraamistikust, kus Eestile on muuhulgas tähtis võimalikult sujuv üleminek kõrgema sissetulekuga riikide tasemele ning põllumajandustoetuste kiirem ühtlustamine. Kaitsekoostööl peatudes tervitas peaminister Horvaatia hiljutist otsust liituda Tallinnas tegutseva NATO küberkaitsekeskusega ning kinnitas, et kõigi NATO liikmete jaoks on oluline liikuda kaitsekulude tõstmise suunas, et need moodustaksid vähemalt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust.

Kahepoolsest koostööst rääkides rõhutas peaminister digivaldkonna olulisust. "Eesti ja Horvaatia peaksid kasutama võimalusi koostööd digiteemadel veelgi süvendada. Selle aasta algusest saavad Horvaatia kodanikud Eestis juba digiretsepte kasutada. Loodan, et see on varsti võimalik ka Eesti kodanikel Horvaatias."

Kohtumisel arutasid riigijuhid ka kolme mere algatust ehk mitteametlikku koostööalgatust, mis ühendab tosinat Aadria mere, Läänemere ja Musta mere piirkonna EL-i liikmesriiki: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia. Üks koostöö eesmärke on transpordi-, energia- ja digiühenduste parandamine Euroopa Liidu regioonide vahel. "Eesti mõistab hästi, kui oluline on koostöö Euroopa eri regioonide vahel. Kolme mere algatuse kõige põhjapoolsema riigina on meil on suur au korraldada selle tippkohtumine järgmisel aastal," ütles Ratas.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...