Ratas: Eesti järgmine suur väljakutse on kliimapööre

"Eestit tuntakse kui edumeelset digiriiki. Sellele saame ehitada ka oma edasised plaanid, näiteks võitluses kliimamuutustega ja tehisintellekti arendamisel," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Ratas: Eesti järgmine suur väljakutse on kliimapööre (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Eestit tuntakse kui edumeelset digiriiki. Sellele saame ehitada ka oma edasised plaanid, näiteks võitluses kliimamuutustega ja tehisintellekti arendamisel," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Digiriigi üles ehitanud Eesti järgmised suured väljakutsed on kliimapööre ja tehisintellekt, vahendas BNS Ratast Davose majandusfoorumil.

Ratas tutvustas majandusfoorumil rahvusvahelistele ettevõtetele Eesti e-tervise ja e-riigi ning energiapöörde plaane ning investeerimisvõimalusi, ka pidas ta avakõne Kesk-Euroopa majandust puudutaval paneeldiskussioonil ja osales küberturvalisuse teemalisel kohtumisel, edastas valitsuse pressiesindaja.

"Rahvusvahelised kontaktid on Eesti majanduse toetamiseks ülimalt olulised. Eestit tuntakse kui edumeelset digiriiki. Sellele saame ehitada ka oma edasised plaanid, näiteks võitluses kliimamuutustega ja tehisintellekti arendamisel," ütles Ratas.

Peaminister kohtus ettevõtte General Electric esindajaga, kellega rääkis Eesti plaanidest energiasektori tuleviku korraldamisel. "Kliimamuutuste tõttu vajame energeetikas uusi lahendusi. Neid võimalusi on taastuvenergia valdkonnas, aga ka tuumaenergiast peame järgmistel kümnenditel rääkima," ütles Ratas.

Eesti kui edumeelne digiriik

Lisaks kohtus Ratas meditsiiniettevõtte Novartis IT-juhi Bertrand Bodsoniga, et vestelda Eesti e-riigist ning e-tervisest ja personaalmeditsiinist. "Eestis on biomeditsiiniettevõtel digitervise klastrist lihtne leida koostööpartnereid – ülikoolid ja ettevõtted on ühiseks arendustegevuseks avatud," ütles Ratas. 

Kohtumisel logistikaettevõttega CMA CMG juhiga rääkis Ratas ettevõtte edasistest arenguplaanidest arvestades kiireid muutusi majanduskeskkonnas. Lisaks kohtus Ratas täna lennundus- ja tööstusettevõtte Honeywell tegevjuhi Darius Adamczykiga, et tutvustada Eesti lennundussektorit ja siinseid investeerimisvõimalusi.

Peaminister osales ka Poola korraldatud Kesk- ja Ida-Euroopa majandusfoorumil ning kinnitas seal peetud avakõnes, et Kesk- ja Ida-Euroopa on majanduslikult dünaamiline ja poliitiliselt stabiilne regioon, kus jagub häid investeerimisvõimalusi. Kolme mere algatuse fond võiks anda sellele uue tõuke. Kohtumisel Google’i globaalsuhete juhi Kent Walkeriga rääkis peaminister samuti Kolme mere algatusest, mille tippkohtumine on tänavu suvel Tallinnas. Lisaks arutas ta kohtumisel Google’i eestikeelsete teenuste laiendamise võimalusi.

Süsteemi ehitamisel tuleb arvestada turvalisusega

Ratas osales lisaks kõrgetasemelisel küberturvalisuse diskussioonil "Digitaalne pingelõdvendus", kus ta rääkis Eesti kogemusest ja õppetundidest küberturvalisuse tagamisel.

"Eesti on digiteemadel esirinnas ning meil on selja taga kaks olulist õppetundi: 2007. aasta küberrünnakud ja ID-kaardi kriis. Eesti enda kogemus on, et teenuseid ja süsteeme tuleb juba algusest peale ehitada nii, et turvalisust võetakse arvesse. Praeguseks oleme silmapaistev partner ka rahvusvahelistes aruteludes: Eestis asub NATO küberkaitse keskus, räägime aktiivselt kaasa nii Euroopa Liidus, NATO-s kui ÜRO-s," sõnas Ratas.

Neljapäeval kohtub Ratas Iraagi presidendi Barham Salihiga ning Colombia presidendi Iván Duque Márqueziga. Ratas osaleb veel tehnoloogia arengu teemalisel arutelul ning ajalehe Washington Post korraldatud välispoliitika teemalisel lõunasöögil.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...