5 kommentaari

oskus mõnitada tegelt

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad Iraanil ei ole piisavalt sõjalist võimekust oma vihavaenlase purustamiseks kuid on igati oskust üliriigi mõnitamiseks ja alandamiseks. Näiteks USA Teherani saatkonna hõivamine ja muide midagi samalaadset just äsja õhus toimumas USA Bagdadi saatkonna ümber mis ju tegelt kindluscompound. Ja seda siis USA poolt loodud nn Iraagis -just USA andis võimu Iraagis šiiitidele üüratus tarkuses. Seega mis on oluline lisaks tugevusele on tegelt vaja ka tsipa mõistust vähemalt teat kriitiline hulk mis võimaldaks manööverdada eri osapoolte vahel. Too Iraagi kaos on USA enda poolt korraldatud ja keda huvitavad sajad tuhanded hukkunud mingid nn araabid. Mitte kedagi tegelt ei huvita. Eestil on parimaks lahenduseks tollest Lähis-Ida kaosest eemal olla kuid keda väikeriikide seisukoht tegelt huvitab tuletab siin ühe suurmehe klassikat - Teil on võimalus olla vait. Tegelt pakuti ju harukordset võimalust ja ikka ei osatud hinnata.

Eesti ja Iraak

Vasta kommentaarile

Seltskonnale Iraak on 40 miljonilise elanikkonnaga äärmiselt rikas riik paraku vaesusse tõugatud elanikkonnaga lisaks sisuliselt 2003. aastast okupeeritud tegelt. Momendil Iraagi territooriumil kaks välisriiki püüavad klaarida omavahelisi suhteid ja veel kolmas suurriik vaatab pingsalt pealt... Kõik Iraaki puudutav oma äärmiselt tundlik ja eriti seda Euroopale - Eesti on vaid osa Euroopast kõigile teadmiseks - sest sõtta ja laosesse tõugatud Iraagist just momendil põgenetakkse pakku Euroopa. Lihtsalt juhtumisi iraaklased eriti ei taha pakku vaessse Eestise vaid Saksamaale ja Rootsi. Miks aga Eesti on asunud tegutsema rikkal naftamaal on tegelt arusaamatu eestlane teeb üsna visalt vahet šiiidil ja sunniidil kellel see õigus on? Samas kohe kindlasti eestlased tunnistavad kurdide õigust omariiklusele kas mitte?

arno postitas:

Siiani on Eesti aidanud Iraaki vaid purustada ja okupeerida ... MILLINE aitamsviis nüüd on valitud?

meeletult rikas Iraak

Vasta kommentaarile

Vast ropult rikas naftariik Iraak saab ikka ise hakkama miks mingi lausvaene Eesti peaks hakkama üüratus rikkuses naftariiki aitama. Vast mõtleb veidi mida öelda. Järsku tuleb Iraak jagada kolmeks šiiitide, sunniitide ja kurdide vahel ja olgu rahu majas.

Üks aitab Kreekat, teine Iraaki!

Vasta kommentaarile

Mis maksumaksja selle eest saab? Kui peaks kahju saama, siis olgu lubajad ka mehed vastutama oma eluga!!! Palka võtate ju välja küll.

Laadimine...Laadimine...