Ratas: Itaalia ja Malta ei ole rändekriisi lahendamisel üksi

Peaminister Jüri Ratas märkis tänasel kohtumistel Malta kolleegi Joseph Muscati ja Itaalia valitsusjuhi Paolo Gentiloniga, et Itaalia ja Malta ei ole rändekriisi lahendamisel üksi.

Pilt: Scanpix

Ratas: Itaalia ja Malta ei ole rändekriisi lahendamisel üksi (1)

Peaminister Jüri Ratas märkis tänasel kohtumistel Malta kolleegi Joseph Muscati ja Itaalia valitsusjuhi Paolo Gentiloniga, et Itaalia ja Malta ei ole rändekriisi lahendamisel üksi.

Ratase sõnul on Itaalia ja Malta teinud kiiduväärset tööd ning Eestile on tähtis toetada Lõuna-Euroopa riike rändesurve kontrolli alla saamisel, vahendas BNS.

"Euroopa peab ühte hoidma ja üksteist toetama, see ei ole ainult Lõuna-Euroopat mõjutav kriis, vaid igaüht meist ning on oluline, et kõik riigid panustavad. Peame tegutsema kiiresti ja tasakaalukalt, võttes välispiiri kontrolli alla mõlemal pool Vahemerd, aidates sõja ja tagakiusamise eest põgenevaid inimesi ning toetades selles ka Aafrika riike ja tagades, et inimesed ei peaks eluohtlikku teekonda Euroopasse ette võtma," kinnitas Ratas.

Eesti on panustanud rändekriisi lahendamiseks Euroopa Liidu ja Aafrika usaldusfondi 1,45 miljonit eurot ning täidab põgenike ümberasustamise ja –paigutamise kohustust.

Lisaks arutati kohtumistel Eesti Euroopa Liidu (EL) nõukogu eesistumise hetkeseisu. Peaministrid nõustusid, et EL peab eelkõige keskenduma inimeste igapäevast elujärge parandavatele küsimustele. „Samas tuleb Euroopa liidritel vaadata ka pikema pilguga tulevikku ning tegeleda strateegiliste sõlmküsimustega nagu tehnoloogiline areng, energiajulgeolek, kliimamuutused ning vanad ja uued ohud Euroopa ümbruses,“ märkis Ratas.

Nii kohtumisel Malta peaministri Joseph Muscati kui ka Itaalia valitsusjuhi Paolo Gentiloniga olid kõne all ka riikide kahepoolsed suhted. Peaminister Ratase sõnul on Eestil nii Malta kui Itaaliaga sõbralikud ja üha tihedamad suhted.

"Mul on hea meel, et Itaalia osaleb aktiivselt Euroopa kaitsekoostöös. Itaallased on olnud NATO Balti õhuturbe raames Leedus Šiauliais ning Itaalia on üks Tallinnas asuva NATO Küberkaitsekoostöö keskuse asutajaliikmeid. Loodan, et Eesti ja Itaalia kaitse- ja julgeolekupoliitiline koostöö tiheneb veelgi," ütles Ratas.

Eesti ja Malta kaubandussuhetes on peaministri sõnul kõvasti arenguruumi. „Turism saab loodetavasti tuule rohkem tiibadesse kevadel, kui algavad otselennud Tallinna ja Valletta vahel,“ märkis Ratas.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...