9 kommentaari

õigus olla vait

Vasta kommentaarile

Seoses diplomaatidega tuleb meelde ikka ja jälle Jacques Chiraci klassika Teil on õigus olla vait. Suur õigus ju kas mitte. Poisid pidid ju kõik kinnimaksma tegelt tänaseni. Diplomaatiast siis.

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Olen Tiidot aastaid tundnud kui inimest, kelle väljaütlemised on olnud alati väga korrektsed ja faktipõhised ning kõike muud kui isiklikest poliitilistest või mistahes muudest eelistustest tulenevalt kallutatud ning kes lihtsalt niisama vahtu suust välja ei aja erinevalt tema oponentidest nii antud kui mistahes muudel teemadel. Nii on ka sellise inimese kriitikat sellistel populistidel nagu Helme ja Ratas eriti valus kuulata, kuid tark inimene õpib talle osaks saanud kriitikast, rumal aga lihtsalt klähvib nagu keset teed jalus vedelenud koer kellele juhtumisi saba peale astuti.

meeletu toetus

Vasta kommentaarile

Soome on toetanud Eestit meeletult mis ka loomulik sugulastest naaberrahvaste puhul keeleline vahe üsna väike. Lisaks asjaolu Soome on imeväikese Eestiga võrreldes tunduvalt suurem riik ja tunduvalt vanem riik. Sada aastat omariiklust Suurvürstiriigina ja sada aastat Vabariiki vahele veel aastajagu võimalikku Kuningriiki hoopis tummisem ajalugu tegelt. Vanem riik ja kogemust tublisti rohkem seda tuleb arvestada. Soomes austatakse Carl Gustaf Mannerheimi vene kindralit vähemalt kummalise soome keelega kuid ka Kullervo Mannerit, Edvard Gyllingit mõneti vast isegi Ville Kuusineni peetakse servast omaks vähemalt Hertta tütart. Seega võtab veidi vabalt huulepulgatüdrukud koos Pekka ja Mattiga on teinud head tööd ja Sild püsib respekteeritakse nii Kalevipoega kui Lindat vast osalt isegi Odinit kohati. Soome on suur maa ja rahvad lähedased lausa keelesugulased. Vägisi tundub eesmärk mõnel tegelt veidi oma renomeed tõsta siirdudes erakonnapoliitikasse mis on loomulikult meie kõigi vääramatu õigus. Vaid edu.

opositsioonipoliitik sm Tiido

Vasta kommentaarile

Diplomaat alati esindab oma valitsuse seisukohti lugupeetavad. Harri Tiido on kogenud diplomaat ja seega tema avaldus tutvustab opositsioonipoliitikut sm Tiidot. Töhe poliitikuna ja pole Harri miski vanaätt kustunud breezhnev. Töhe mis muud teeb erakonnapoliitikat.

näiteks postitas:

MRP mittekallaletungi käsitlev osa sõlmiti Saksamaa tungival initsiatiivil.
Stalini nõudmisel tuli aga salaprotokoll lisaks!
Von Ribbentrop polnud selliseks asjade käiguks valmis, pealegi puudus tal selleks Saksa valitsuse volitus. Von Ribbentrop alustas telefoni teel Saksa valitsusega konsultatsioone, mis kestis mitmeid tunde. Lõpuks Saksa valitsus andis nõusoleku allkirjastada MRP koos salaprotokolliga, sest muidu jäänuks mittekallaletungipakt sõlmimata.
(Salaprotokoll dubleeris Inglise , Prantsuse ja NLiidu sarnast kokkulepet.)

nüanss

Vasta kommentaarile

Diplomaadid peavad järgima valitsuse seatud liine, mitte et valitsused ei hakka end sättima üksikute suursaadikute isiklike eelistuste järgi.

maailm muutub

Vasta kommentaarile

Raadio Kuku saate "Keskpäevatund" algaastatel kõlas seal tihti repliik, et Eesti huvid vastavad alati USA huvidele...

lugeja

Vasta kommentaarile

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valisminister-reinsalu-suursaadik-tiido-soovis-lahkuda-juba-ammu-ma-ei-noustu-tema-diagnoosiga-eesti-soome-suhete-kohta?id=90616927

:)))

Vasta kommentaarile

http://vana.kesknadal.ee/est/uudised?id=6485
Nõukogude aegsed väliskommentaatorid punastavad.

Laadimine...Laadimine...