Ratas koroonaviiruse levikust: Eestil läheb Euroopa ja maailma vaates stabiilselt hästi

"Koolivaheaeg on möödas – noored naasevad kooli ja palju täiskasvanuid tööle. Meie reaktsioon peab olema tasakaalukas. Seejuures lähtepunktiks jääb tõsiasi, et viirus levib inimeselt inimesele," selgitas peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Mats Õun
Tervis Eesti

Ratas koroonaviiruse levikust: Eestil läheb Euroopa ja maailma vaates stabiilselt hästi

Toimetaja: Sandra Lepik

"Viimasel nädalal on taas suurenenud nakatumiste ja haiglasse jõudnud haigestunute arvud. Haigestunuid on tulnud juurde nii alla 50 aasta vanuste kui ka üle 50-aastaste elanike seas. Valdav osa nakatumistest on seostatav pere ning tööga," märkis peaminister Jüri Ratas, et viiruse leviku peatamine sõltub endiselt meie endi valvsusest ja ettevaatlikkusest. 

"Eestil läheb Euroopa ja maailma vaates stabiilselt hästi, kuid selle juures tuleb meil märgata ja võtta arvesse oma käitumises värskeid ohumärke. Niiviisi võib kokku võtta hinnangu koroonaviiruse levikule Eestis pärast tänast arutelu valitsuses koos Terviseameti ning teadusnõukoja esindajatega," kirjutas Ratas oma sotsiaalmeedia kontol.

Eesti nakatumiskordaja on võrreldes naaberriikide ja muu maailmaga väike, kuid see ei tähenda, et viiruse levik Eestis oleks nii madal, kui peaks olema. "Viimasel nädalal on taas suurenenud nakatumiste ja haiglasse jõudnud haigestunute arvud. Haigestunuid on tulnud juurde nii alla 50 aasta vanuste kui ka üle 50-aastaste elanike seas. Valdav osa nakatumistest on seostatav pere ning tööga."

Tema sõnul tuleb selleks, et nakkus hakkaks uuesti taanduma, eelkõige praegusel ja järgmisel nädalal taas eriti valvsad olla. "Koolivaheaeg on möödas – noored naasevad kooli ja palju täiskasvanuid tööle. Meie reaktsioon peab olema tasakaalukas. Seejuures lähtepunktiks jääb tõsiasi, et viirus levib inimeselt inimesele," selgitas Ratas, et leviku piiramine algab igaühe hoolivast ja valvsast käitumisest. 

Tänase arutelu põhjal tuleb silmas pidada järgmist:  
✔️Haigena tööle ega kooli ei lähe. Tõbisena ei kohtu sõpradega ega lähe ühelegi üritusele või peole, isegi mitte korraks. Pöördun arsti poole ja ravin end terveks. 
✔️ Testin esimesel võimalusel. Ka väheste haigusnähtude korral pöördun perearsti poole või helistan perearsti infoliinile 1220.
✔️ Väldin välisreise. Viiruse levik on Euroopas jätkuvalt hoogustumas – reisile tasub minna vaid vältimatutel juhtudel.
✔️ Kannan maski. Harjume sellega, et maski tuleb kanda siseruumides, kus on rohkelt inimesi ja distantsi hoida ei ole võimalik.

"Valitsuse tasemel püüame lähiajal teha lõplikke otsuseid eneseisolatsiooni ja haiguspäevade hüvitamise osas. Senistes aruteludes oleme jõudnud arusaamale, et eneseisolatsioon ja haige lähikontaktse karantiini võiks lüheneda 14 päevalt 10 päevale ning et hüvitada võiks ka teist ja kolmas haiguspäeva," kirjeldas Ratas.

"Samuti jätkame tööd, et testimine muutuks veelgi kättesaadavamaks, vaktsiin jõuaks Eestisse võimalikult kiiresti ja nakkusega võitlus oleks ka Euroopa tasemel koordineeritud."

Loe lähemalt andmetest Eesti kohta ning kehtivatest soovitustest ja piirangutest. Loe ka andmeid terve maailma kohta

Laadimine...Laadimine...