Ratas: pensionireformi osas saabus õigusselgus

"Vajadusel saab teise sambasse kogutud raha välja võtta juba pensioni kogumise ajal ning pensioniikka jõudes on iga inimese enda otsustada, mil viisil kogutud raha kasutada. Otsustega ei pea aga kiirustama, sest uusi võimalusi saab kasutada kogu aeg," selgitas peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Rene Suurkaev
Eesti

Ratas: pensionireformi osas saabus õigusselgus

Toimetaja: Sandra Lepik

"Need, kes on oma seniste valikutega rahul, ei pea aga midagi tegema ning need, kes soovivad nüüd teise pensionisambaga liituda, saavad seda kindlasti veel teha," rääkis peaminister Jüri Ratas.

Ratase sõnul saabus riigikohtu teisipäevase otsusega pensionireformi küsimuses õigusselgus, vahendas BNS. 

"Tervitan tänast riigikohtu otsust, millega saabus õigusselgus pensionireformi küsimuses," ütles Ratas. "Tänan riigikohut põhjaliku ja läbimõeldud lähenemise eest ning tunnustan presidenti, et ta selle vaidluse algatas."

"Meie inimestele on kõige tähtsam see, et raha kogumine teises pensionisambas on nüüd vabatahtlik ja pensioni kogumiseks avanevad uued võimalused," rääkis Ratas. "Need, kes on oma seniste valikutega rahul, ei pea aga midagi tegema ning need, kes soovivad nüüd teise pensionisambaga liituda, saavad seda kindlasti veel teha. Pensionifondide kõrvale tuleb pensioni investeerimiskonto, kus saab teise samba raha ise investeerida. Vajadusel saab teise sambasse kogutud raha välja võtta juba pensioni kogumise ajal ning pensioniikka jõudes on iga inimese enda otsustada, mil viisil kogutud raha kasutada. Otsustega ei pea aga kiirustama, sest uusi võimalusi saab kasutada kogu aeg."

Ratas märkis, et toimetulek vanaduspõlves on Eesti inimeste põhiõigus ning on väga oluline, et selle tagamise viisid oleksid läbimõeldud ja selged. "Tänane otsus annab selleks ühe teetähise, kuid kindlasti peame edasi töötama – see tähendab nii pensionitõusuks vahendite leidmist kui ka läbimõeldud samme teise samba reformi rakendamisel, et riigikohtu otsuses välja toodud ohukohad ei realiseeruks," ütles ta.

Laadimine...Laadimine...