Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis

"Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Mats Õun
Eesti

Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule," ütles peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid eile Soome ja Rootsi peaministri Sanna Marini ja Stefan Löfveniga, vahendas BNS. 

"Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule," ütles Ratas pärast kohtumist Sanna Mariniga Helsingis. 

"Peame tähtsaks tihedat koordinatsiooni reisipiirangute kehtestamisel. Meie jaoks on ülioluline võimalike Soome reisimise piirangute kehtestamisel töörändajate vaba liikumise säilimine," lisas välisminister Urmas Reinsalu.

Kaht riiki hõlmava visiidi käigus arutati ka kahepoolset koostööd ning peatselt  toimuva ülemkogu teemasid. Ülemkogu peab Ratase sõnul andma tugeva signaali digipöörde elluviimiseks Euroopas ning seadma eesmärgiks, et kõigil eurooplastel peab olema ligipääs kõrge usaldusväärsuse tasemega elektroonilisele identiteedile.

Digitaliseerimise ja piiriülese andmevahetuse tähtsus kasvas kahepoolses koostöös veelgi seoses COVID-pandeemiaga. "Väga positiivne on see, et Eesti ja Soome äriregistrid alustasid andmevahetust ja ka digiretseptid töötavad nüüd mõlemas suunas. Peame töötama selle nimel, et andmevahetus saaks võimalikuks ka maksu- ja rahvastikuregistrite vahel," lausus Ratas. "Ka Rootsi on jätkuvalt oodatud liituma meie X-teega. Nelja kuu pärast tähistavad Eesti ja Rootsi kahe riigi diplomaatiliste suhete sõlmimise sajandat aastapäeva ning see on suurepärane põhjus meie kahepoolsete sidemete tugevdamiseks,"  lisas ta.

Kohtumisel Stefan Löfveniga arutati ka kliimaküsimusi ja olukorda Valgevenes. Rääkides Valgevenest, rõhutas Ratas, et järjekindlad rahvusvahelised pingutused ja surve on vajalikud selleks, et aidata kaasa vägivalla lõpetamisele ja poliitilise dialoogi arendamisele selles riigis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...