Ratas tänas Hispaaniat panuse eest Eesti kaitsesse

Peaminister Jüri Ratas tänas Ämari lennubaasis aset leidnud kohtumisel Hispaania valitsusjuhti Mariano Rajoyd panuse eest Eesti ja seega kogu NATO kaitsesse.

Pilt: Scanpix

Ratas tänas Hispaaniat panuse eest Eesti kaitsesse

Peaminister Jüri Ratas tänas Ämari lennubaasis aset leidnud kohtumisel Hispaania valitsusjuhti Mariano Rajoyd panuse eest Eesti ja seega kogu NATO kaitsesse.

"Hispaania on tugev panustaja Balti riikide kaitsesse," ütles Ratas valitsuse pressiesindaja vahendusel. "Eesti omakorda panustab vägedega ja osaleb tsiviilmissioonidel Euroopa lõunanaabruses. Ebastabiilsus Euroopa lõunanaabruses, sealhulgas äärmuslus, mõjutab kogu Euroopat. Kaitsekoostöös on hindamatu väärtusega solidaarsus ja teineteise tugevustele toetumine," sõnas Ratas, vahendas BNS.

Kiirvisiidi käigus kohtus Ämaris oma Hispaania kolleegi Maria Dolores Cospedaliga ka kaitseminister Jüri Luik. "Hispaania osalus Läänemere julgeolekus nii õhuturbe missiooni kaudu Eestis kui ka liitlaste suurendatud kohaloleku raames Lätis, on tugev solidaarsuse märk. Hispaania osaleb ka Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskuse töös. Samuti peame meie oluliseks panustada Euroopa lõunariikide julgeolekusse, kus oleme just suurendanud osalust Euroopa Liidu Vahemere operatsioonis Sophia," ütles Luik.

Ratas ja Luik kinnitasid kohtumisel, et Euroopa julgeolek, sealhulgas terrorismivastane võitlus, on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise üks tähtsamaid teemasid. Selleks jätkatakse tööd liikmesriikide infovahetuse tõhustamiseks ning otsitakse lahendusi, kuidas toetada riike, kes seisavad silmitsi välisvõitlejatest tagasipöördujatega.

Peaminister märkis, et Eesti eesistumise ajal on samuti väga oluline teema rändekriisi lahendamine. "Hispaania on edukalt teinud koostööd kolmandate riikidega, näiteks sõlmides leppeid Aafrika riikidega. Nende kogemusega tuleks kindlasti arvestada," sõnas Ratas.

Hispaania delegatsioon suundus Eestist edasi Lätti oma vägesid külastama.

Selle aasta maist kuni augustini on Ämari lennubaasis neli F-18 hävitajat Balti riikide õhuturbe missiooni raames. Lätis teenib 350 Hispaania sõjaväelast.

Laadimine...Laadimine...