Raua saun tähistab sünnipäeva suurejoonelise saunapeoga

Esmaspäeval jõudsid müügile pääsmed laupäeval toimuvale suurele saunapäevale Tallinna kesklinna Raua saunas. Esimesel aprillil toimub ka ülelinnaline suur tervisepäev.

Pilt: Scanpix

Raua saun tähistab sünnipäeva suurejoonelise saunapeoga

Esmaspäeval jõudsid müügile pääsmed laupäeval toimuvale suurele saunapäevale Tallinna kesklinna Raua saunas. Esimesel aprillil toimub ka ülelinnaline suur tervisepäev.

Tallinna linnasaunade sünnipäevakuu tähistamine jõuab Kesklinna, kus 25. märtsil on suur saunapäev Raua saunas. Tavahinnast mitu korda soodsamaid pileteid saab osta alates tänasest Raua sauna kassast (Raua tn 23). 

 
"Kuna saunapäeva programm tuleb väga mitmekesine, siis on sel laupäeval oodata lisaks iganädalastele saunalistele palju rahvast ja seetõttu on soovitav pilet eelmüügist ära osta," ütles Kesklinna vanem Taavi Pukk.  "Kohale tasub tulla juba kell 11, et kuulda ansambli Vanaisad mehist laulu. Järgneb hinnatud lektori loeng saunakultuurist ja kohe seejärel saab kõik saunarituaalid praktikas läbi teha. Terve päeva jooksul pakutakse saunalistele võimalust mõõta ka oma tervisenäitajaid."
Raua saun on Tallinnas pikimate traditsioonidega, aastast 1936 tegutsev kümblusasutus. 2013. aasta sügiseks tegi saun läbi põhjaliku uuenduskuuri. Talvekuudel on käib seal stabiilselt üle kahe tuhande saunalise kuus. Külastajatele pakutakse nii üldsauna, tunniduši kui tunnisauna.
 
Tallinna linnasaunade sünnipäevakuud tähistatakse selle aasta märtsis seetõttu, et esimese uue linnasauna avamisest möödub just nüüd kümme aastat. Viis aastat tagasi võttis aga linnavolikogu vastu munitsipaalsaunade programmi. Sünnipäevakuu lõpeb ülelinnalise tervisepäevaga Salme kultuurikeskuses 1. aprillil.

"Eesmärgiks on jõuda samm sammult selleni, et hüva leili ja korralike pesemisvõimalustega avalik saun oleks lõpuks igas linnaosas," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Vannis ja duši all käimine üht korralikku leili ja vihtlemisega saunaskäiku ei asenda. Suur külastatavus kinnitab, et avalikesse saunadesse investeerimine on igati õigustatud ja vajalik tegevus. Moodsa ja puhta, muuhulgas ka laval päris vihaga vihelda võimaldava avaliku sauna soovi avaldasid "Tallinna positiivne programm 2014-2018" koostamise käigus pea kõigi linnaosade elanikud."

 

Laadimine...Laadimine...