Rauno Heinla: lähen võistlema oma kiviga

„You want it, then fight for it !“– just selline tätoveering ehib Eesti tugevama rammumehe Rauno Heinla käsivart, kes nädalavahetusel läheb võistlema tšempionitiitli eest, võttes appi enda ostetud 500 eurose kivi.

Pilt: Krishan Chand

Rauno Heinla: lähen võistlema oma kiviga

Ragne Jõerand

„You want it, then fight for it !“– just selline tätoveering ehib Eesti tugevama rammumehe Rauno Heinla käsivart, kes nädalavahetusel läheb võistlema tšempionitiitli eest, võttes appi enda ostetud 500 eurose kivi.

Laupäeval toimub Strongman Champions League Eesti etapp, kus osalevad maailma tugevamad rammumehed.    

"Ma ei saa kindlalt öelda, et saan just esimese koha, sest vastased on kõik tasemel mehed, aga poodiumikoha eest lähen võitlema küll. Nende kolme võistluse põhjal, kus ma olen sellel aastal osalenud, olen ma ikkagi maailma TOP 10-nes. Seega ma usun, et mul on kindlasti võimalik Eesti etapp võita ja selle üle oleksin ma väga uhke," ütles Heinla.

Üheks eeliseks konkurentide ees peab Heinla oma kivi. "See kaalub 212 kg ja on minu oma. Kivi on ümmargune ja graniidist väljatahutud ning maksis veidi üle 500 euro. Sellist kivi poest osta ei saa ning mina tellisin selle internetist läbi tutvuste. Selle kivi heaks omaduseks on see, et kui sa ta maha viskad, siis see ei lähe katki. Ma väga loodan, et kui mingit äpardust ei juhtu, siis saan ma kivi hoidmisega suurepäraselt hakkama, sest olen just selle kiviga palju harjutanud,"rääkis Heinla.

Heinla sõnul pole Eesti rammumeestel muud võimalust, kui ise endale spordivahendeid osta.

"Ühtekokku olen ma pannud umbes paartuhat eurot kivide alla. Mujal maailmas pole selline asi tavaline, aga meil teisiti ei saa, kui tahad seda sporti teha,“ tõdes Heinla.  

Kõva närv ennustab head kohta

Rammumeeste võistlusel hakkavad mehed rammu katsuma viiel erineval alal. "Minu üks parimaid alasid on trepist raskuste ülesse kandmine. Raskused on siis vastavalt  225 kg, 250 kg ja 275 kg. Minu nõrgimaks alaks on aga raskuse ees hoidmine. Sel suvel olin ühel etapil selles lausa viimane, aga nüüd on läinud juba paremaks,“ rääkis Heinla.

Rauno jaoks on alati heaks endeks, kui tal ennem võistlust närv sisse tuleb. "See on minu eelis, et ennem esinemist on mul hästi kõva närv sees. Mõni tõmbab  nuuskpiiritust, et energiat saada, aga mul pole seda vaja. Mul on kogu aeg närv nii kõva nagu elus esimest korda oleks võistlusel.“

Jalavigastuse kiuste tipus edasi

Ka on Rauno tänaseks enam-vähem üle saanud teda paar aastat tagasi tabanud jalatraumast, mis ähvardas toona tema karjäärile isegi kriipsu peale tõmmata. "Mulle öeldi,et ma ei saa enam kunagi võistelda sellisel tasemel, aga ma ei uskunud seda. Ja mul oli õigus – ma võistlen jätkuvalt, kuigi pärast eelmist võistlust Leedus ei saanud ma näiteks kaks päeva kõndida, sest valu oli nii tugev. Aga see läks üle ja elame edasi. Arvestades seda, mida ma elus üle olen pidanud elama, on nii minu vaim kui ka ihuramm karastunud. Minu eelis on see, et ma annan endast alati 100 % ja kui mul tekib võistlusel vigastus, siis ma üldjuhul ei katkesta kunagi,“ ütles Heinla.

Ilmselt teab mees, mida ta räägib, sest ega muidu poleks ta pärast lootusetult rasket seisu haiglavoodist üles tõusnud ja oma käele tätoveerinud „Kui sa midagi tahad, siis võitle selle eest!“.  

Galerii pressikonverentsilt:

6images
Laadimine...Laadimine...