10 kommentaari

Poola jagamine

Vasta kommentaarile

Ajaloos on selline mõiste Poola jagamised viimane siis 1939. aastal. Poola peab tegema kõik vältimaks ajaloo kordumist vahetevahel muide ajalugu kordub vähemalt Poola puhul on seda juhtunud... Tuletab meelde Poolal oli kaks lausa kaks võimsat liitlast paraku Poola liitlased ei teinud absoluutselt mitte midagi oma liitlase Poola abistamiseks. Miljonid prantsuse ja inglise sõdurid veetsid aega jalgpalli mängides ja igati sümpaatsete prantslannade seltsis siis kui Poola hukkus...Inglannad siis said hakkama kodurindel pidid hakkama saama.

vot tak postitas:

1938. aasta Müncheni sobingu tagajärjel said oma osa Tšehhoslovakkiast lisaks Saksamaale ka Ungari ja Poola. Vaid ukrainlastele keelati seal oma riigi rajamine ära.
http://www.tatveteran.ru/news/?id=539
Poola võiduparaad Tšehhoslovakkia üle 1938. aasta 11. novembril Warssavis, millest võtsid osa ka kõrged Saksa sõjaväelased.

Saksamaa ja Poola läksid hiljem omavahel tülli ka Tšehhoslovakkia pärast, sest Poola soovis enamuse Tšehhoslovakkiast endale saada.
https://aladinsmiraclelamp.wordpress.com/2016/04/24/the-unknown-history-of-the-1939-german-polish-conflict/
Saksa – Poola konflikt aastal 1939

1938. aasta 20. oktoobril puhkes skandaal, sest "Päevaleht" kritiseeris Poolat Tšehhoslovakkiale kuulunud Tešini piirkonna okupeerimise eest.
Ka 17.saj. Poola võimus eestlaste aladel nähti häda ja viletsust.

Stalini piirid

Vasta kommentaarile

Poolal on tegelt mõtlemist kohe piisavalt ja mitte vaid sõjakahjudega.

pan postitas:

Tegemist on mitte Stalini, vaid lord Curzoni piiriga, ja seda juba aastast 1919!
Tollal Antanti Pariisi rahukonverentsil sätestatut Poola ei tunnustanud ja ka Punaarmee ei suutnud territooriumi välja võidelda. Curzoni liini hakkas Punaarmee uuesti kehtestama 1939. aasta 17. septembril.
https://en.wikipedia.org/wiki/Curzon_Line

Aga II maailmasõja aegsete liitlaste Teherani, Jalta ja Potsdami konverentsidel jõuti otsusele, et Poolale kompenseeritakse NLiidule kaotatud territooriume Ida - Preisimaa arvelt Oder - Neisseni.

Äri ei anna äbeneda!

Vasta kommentaarile

Kogu see julgeolekujutt on puhas äri. Ostke USA relvi! Ärge looge Euroliidus omi relvajõude, sest siis hakkate ise relvi tootma ja meilt ei osta! Nord Stream 2 on tohutu julgeolekuoht, sest selle kaudu saab Euroopa 20-25% odavamat gaasi ja EL konkurentsivõime maailmaturul suureneb. See on ju ni i i i paha! Nord Stream 2 jätab Poola ilma miljardilistest gaasitransiidi tuludest. See on nii paha ja koguni julgeolekuoht!
Aga kelle huvides tegutseb meie välisminister? Ehk ei peaks Eesti välisministri Reinsalu sloganiks olema "America First!"

Pommeri, Sileesia, Danzig

Vasta kommentaarile

Rahva mälu on tõsine asi ja oleks parem meile kõigile oleks parem kui Poola ja Saksamaa peaks omavahelistes suhetes kinni Jossif Stalini poolt paikapandust. Sakslase vaatevinklist Pommeri, Sileesia ja Danzig on Saksamaa Püha Saksamaa. Poolakas vihkab kogu hingest Jossif Stalinit ja täieliku õigusega kuid loobuda Stalini piirist...

mazur

Vasta kommentaarile

Poola nõuab kindlameelselt ka Saksamaalt sõjakahjusid nagu ka Kreeka.

Laadimine...Laadimine...