Reitelmann nimetas ETV saatejuhte sodomiitideks

Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu esimees, riigikogu liige ning ka ERR-i nõukogu liige Urmas Reitelmann nimetas sotsiaalmeedias ETV saate "Ringvaade" saatejuhte sodomiitideks, kuid eemaldas oma neljapäevaõhtuse postituse reede hommikul, kirjutab Postimees.

Pilt: Scanpix
Poliitika Meedia

Reitelmann nimetas ETV saatejuhte sodomiitideks (5)

Toimetaja: Toomas Raag

Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu esimees, riigikogu liige ning ka ERR-i nõukogu liige Urmas Reitelmann nimetas sotsiaalmeedias ETV saate "Ringvaade" saatejuhte sodomiitideks, kuid eemaldas oma neljapäevaõhtuse postituse reede hommikul, kirjutab Postimees.

EKRE esimees Martin Helme ütles rahvusringhäälingule, et ta ei pea seda postitust viha õhutavaks ning täpsustas, et see sõltub vaatenurgast.

"Ma kujutan ette, et need, kelle kohta seda öeldi, tundsid ennast halvasti, puudutatuna. See on suhteliselt tõenäoline, et nii on," ütles ta.

Küsimusele, kas taoline väljenduslaad on vastuolus valitsusliidu paar tundi varem alla kirjutatud ühisavalduse sisuga, vastas Helme: "Me peaks püüdma vältida jah sellist inimestele templite otsa ette löömist. See on tõsi."

ERR-i juhatuse esimees Erik Roose kirjutas pöördumises ERR-i töötajatele, et Reitelmanni postituse sisu ei pea ta vajalikuks selle sisu tõttu korrata. "Piisab, kui ütlen, et sellised sõnad ja väljenduslaad ei sobi kellelegi, eriti aga ERR-i nõukogu liikmele," kirjutas Roose.

Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Rein Veidemann teeb Konservatiivsele Rahvaerakonnale ettepaneku vahetada nõukogus välja Urmas Reitelmann. 

Veidemanni sõnul ei sobi ETV töötajate kohta solvavaid sõnu kasutanud Reitelmann ERR-i nõukogusse.

ETV saate "Ringvaade" juhid Marko Reikop ja Grete Lõbu kavatsevad kaevata neid solvanud ERRi nõukogu liikme Urmas Reitelmanni kohtusse, kirjutab Postimees.
 
"Selline sõnakasutus on absoluutselt lubamatu, au teotav, väärikust solvav ja ennekuulmatu. Uskumatu, et selliseid sõnu kasutab riigikogu liige," ütles Marko Reikop Postimehele.

Reikop ja Lõbu ei ole veel otsustanud, kas esitavad Reitelmanni vastu ühise hagi või lähevad kohtusse eraldi.

"Mina olen juristidega konsulteerinud ja kõik nad on öelnud ühest suust, et kindlasti tuleks kohtu poole pöörduda. Kõik on seda soovitanud. Ka rahvusringhäälingus on kõik kolleegid ja juhtkond täpselt sama meelt," rääkis Reikop.

Mida Reikop Reitelmannilt kohtus konkreetselt nõuab, kas avalikku vabanduse palumist, mittevaralisee kahju hüvitamist või midagi muud, ei ole ta veel otsustanud. "Ma ei keskenduks praegu üksikasjadele, oluline on see, et inimest au ja väärikust solvatakse avalikult. Kui seda teeb riigikogu liige, on see pretsedenditu juhtum," lausus ta.

Vähim ,mis Reitelmanniga pärast sellist sõnakasutust juhtuda saab, on Reitemalnni sõnul rahvusringhäälingu nõukogust lahkumine.

"Ei ole mõeldav, et selline inimene teeb järelevalvet suure ja väärika organisatsiooni üle. On uskumatu, et selline inimene on ERR-i nõukogus," lausus Reikop.

Ta lisas, et ei oska arvata, mis võis Reitelmanni neljapäevases "Ringvaate" saates niivõrd ärritada, et see ajendas teda sotsiaalmeedias solvavat postitust tegema.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...