Riia vanim hotell Metropole sulges koroonakriisi tõttu uksed

Läti valitsus on otsustanud ka piirata veelgi era- ja avalikel üritustel osalejate arvu ning kehtestada ulatuslikuma maskikohustuse.

Pilt: Scanpix

Riia vanim hotell Metropole sulges koroonakriisi tõttu uksed

Õnne Puhk

"Oleme korraldanud koostöös teiste valdkondadega mitmesuguseid üritusi, et nendes tingimustes ellu jääda, kuid nüüd oleme jõudnud kriitilise piirini, kui avatud hotell kannab rohkem rahalisi kahjusid kui suletud hotell," sõnas hotelli Metropole direktor Alisa Ratkeviča.

Ka Lätis on turismisektor tugeva löögi all: nädalavahetusel ilmus Läti meedias uudis, et alates tänasest on Riia vanim hotell Metropole (alustas tööd aastal 1871) määramata ajaks suletud.

Hotelliketi turundusosakonna juhataja Jeļena Girucka ütles, et suvehooajal, kui Riiat külastasid peamiselt teiste Balti riikide elanikud, oli Metropole hotell täis vaid 26%, septembris oli täituvus vaid umbes 18%. Hotellide käive langes 2020. aasta septembris võrreldes eelmise aastaga 83%.

Mullu septembris oli hotellis 3112 ja tänavu septembris 713 külalist.

Girucka lisas, et Semarah Hotelsi grupp, kuhu kuuluvad peale Metropole ka hotell Grand Poet ja Lielupe, on juba lõpetanud töösuhted umbes 50% töötajatega.

Hotelli Metropole direktor Alisa Ratkeviča ütles: "Me kõik teadsime, et rahvusvaheline turismitööstus on üks neid majandusharusid, mis Covid-19 piirangute all enim kannatanud on. Kuigi me üritasime ellu jääda, on teatud piir, kui see muutub rahaliselt võimatuks, sest peame hoidma infrastruktuuri, maksma töötajatele palka ning maksma makse."

Hotelliäri ootab riigilt toetust

Ratkeviča ütles, et 2019. aastal maksis Semarah Hotels riigile üle 2,4 miljoni euro makse. "Kogu hotelliäri on oodanud riigilt toetust, et saaksime elada seni, kuni turismitööstus on taas jalule tõusnud," ütles ta.

Metropole hotelli infrastruktuuri parandamisse investeeriti 2019. aastal 1 367 255 eurot. Külaliste mugavuse parandamiseks ja ajaloolise interjööri taastamiseks viidi läbi suured renoveerimistööd.

"Andsime endast parima, et kohaneda uute oludega, kuid on selge, et hotell, mille põhitegevusala on rahvusvaheline turism, ei suuda rahalisi kahjusid üksnes kohalike elanike teenindades kompenseerida," tõdes ta.

"Oleme korraldanud koostöös teiste valdkondadega mitmesuguseid üritusi, et nendes tingimustes ellu jääda, kuid nüüd oleme jõudnud kriitilise piirini, kui avatud hotell kannab rohkem rahalisi kahjusid kui suletud hotell," sõnas ta.

"Loodan väga, et Riia vanim hotell, mille üle oleme väga uhked, saab mõne aja pärast oma tööd uuesti alustada, "ütles Ratkeviča.

Lätis järsk koroonajuhtumite tõus

Lätis tõusis eelmisel nädalal järsult uute koroonajuhtumite arv: kui eelmise nädala esmaspäeval registreeriti 44 uut juhtumit, siis eelmisel teisipäeval juba 115 ning alates kolmapäevast on iga päevaga lisandunud juhtumite arv juba 200 ligi – eelmine laupäev, 24. oktoober tõi kaasa juba 259 uut juhtumit – pea iga päev lisandub meie lõunanaabrite juures ka uusi surmajuhtumeid.

Kuna koroonaviiruse levik on jõudnud päevas mitmesaja uue nakatumiseni ning haiglad on koroonapatsientidest täitumas, kutsus Läti Vabariigi president Egils Levits ühiskonda mobiliseeruma, et peatada ühiselt koroonaviiruse kiire levik riigis. See tähendab nii nagu meilgi seda, et inimesed peaksid teadlikumalt kinni viiruse leviku kontrollimiseks kehtestatud piirangutest.

"Iga päev tulevad uued murettekitavad arvud pandeemia leviku kohta. See ei ole üksnes statistika, selle taga on meie kaasmaalased," ütles Levits. "Peame olema ratsionaalsed ja otsustavad. Meie eesmärk on murda pandeemiaspiraal."

Lätis registreeriti täna 79 uut koroonajuhtumit ja 4 uut surma; eile 211 uut juhtumit ning 2 uut surma; laupäeval, 24. oktoobril 259 uut juhtunit ja 4 surma.

Eelmise nädalaga on Lätis uute nakatunute arv suurenenud 32 protsenti: 686-lt 902-le, tänase päeva seisuga on Lätis kokku registreeritud 4757 uut koroonajuhtumit ning surnud on 60 inimest (Eestis on registreeritud kokku 4428 juhtumnit ning surnud 73 inimest).

Lätis on maski kandmine igal pool kohustuslik

COVID-19 leviku pärssimiseks soovib Läti tervishoiuministeerium kõrgkoolid osaliselt kaugõppele saata, sest viimasel ajal tuvastatud nakkusjuhtumid on muu hulgas seotud ka kõrgkoolidega. Osaline kaugõpe tähendab praegu seda, et loengud peetakse kaugetel, praktikumid aga tavakorras.

Läti valitsus on otsustanud ka piirata veelgi era- ja avalikel üritustel osalejate arvu ning kehtestada ulatuslikuma maskikohustuse.

Alates 24. oktoobrist võib erakogunemistest siseruumides osa võtta senise 30 inimese asemel maksimaalselt 10. Väljas võib kokku tulla 300 inimest varasema tuhande asemel.

Tänasest jõustuvad osavõtupiirangud avalikele ja ärikogunemistele, kuhu lubatakse senise 500 inimese asemel korraga 300 inimest.

Maski tuleb kanda kõigis avalikes kohtades ning maskikandmise kohustus ei kehti vaid kohtades, kus seda kanda ei saa, nagu näiteks basseinid, saunad jmt, sh ka ilusalongid.

Valitsuse otsusega peavad maski kandma ka inimesed, kes on koroonahaigusest paranenud.

 

 

Laadimine...Laadimine...