Riigiametid võivad tulevikus olla mitme ministeeriumi valitsemisalas

Rahandusministeerium plaanib riigireformi raames ühendada erinevate ministeeriumite valitsemisalas olevaid ameteid.

Pilt: Scanpix
Poliitika Eesti

Riigiametid võivad tulevikus olla mitme ministeeriumi valitsemisalas (1)

Toimetaja: Vesta Reest

Rahandusministeerium plaanib riigireformi raames ühendada erinevate ministeeriumite valitsemisalas olevaid ameteid.

Seetõttu pöördus rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Raigo Uukkivi justiitsministeeriumi poole veendumaks, et selline ühendamine oleks kooskõlas valitsuse seaduse ja põhiseadusega.

"Oleme riigireformi raames ühendamas erinevate ministeeriumite valitsemisalas olevaid ameteid, mis oma tegevusvaldkondade sidususe tõttu võiksid moodustada ühise terviku ning seega koonduda üheks asutuseks. Samas on ministeeriumid avaldanud soovi läbi ameti juhtimise oma valdkonna poliitikat ellu viia ehk moodustada mitme ministeeriumi valitsemisalasse kuuluva ameti," märkis halduspoliitika asekantsler oma pöördumises ja möönis, et idee elluviimine eeldab mõningate õiguslike küsimuste lahendamist.

Siiani pole pretsedenti, kus üks amet või inspektsioon on üheaegselt mitme ministeeriumi valitsemisalas. Kehtiv vabariigi valitsuse seadus asetab kõik ametid ja inspektsioonid ühe ministeeriumi valitsemisalasse. Seadus näeb ette võimaluse, et ameti kuulumine mõne ministeeriumi valitsemisalasse jäetakse sätestamata ning selle määrab valitsus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...