Riik tahab muuta arveldamise avaliku sektoriga e-arvetel põhinevaks

Rahandusministeerium soovib muuta raamatupidamise seadust, et muuta arveldamine avaliku sektoriga täielikult e-arvetel põhinevaks.

Pilt: Scanpix

Riik tahab muuta arveldamise avaliku sektoriga e-arvetel põhinevaks (1)

Rahandusministeerium soovib muuta raamatupidamise seadust, et muuta arveldamine avaliku sektoriga täielikult e-arvetel põhinevaks.

Era- ja avaliku sektori vahelisel arveldamisel e-arvete kohustuslikuks muutmine tuleneb valitsuse püstitatud eesmärgist edendada reaalaja majandust. Lisaks muudetakse raamatupidamise algdokumendile esitatavaid nõudeid.

Seadusega sätestatakse kohustus, et alates 1. jaanuarist 2017 peab avalikule sektorile esitatav arve nii kauba müümisel kui teenuse osutamisel olema e-arve. E-arve on arve, mille kogu käitlemine toimub elektrooniliselt – arve edastatakse operaatori vahendusel ühest raamatupidamistarkvarast otse teise ning saaja ei pea enam arve andmeid käsitsi sisestama. Üleminek e-arvetele tähendab avaliku sektori jaoks umbes 2,5 miljoni euro suurust kokkuhoidu aastas.

E-arvetele ülemineku sujuvuse tagamiseks võimaldab riik mikro- ja väike- ning keskmise suurusega ettevõtetel kasutada e-arvete koostamiseks ja edastamiseks registrite ja infosüsteemide veebipõhist tarkvara aastatel 2017-2018 tasuta.

Seadusega muudetakse raamatupidamise algdokumendile, näiteks lepingutele, kviitungitele, aktidele, saatelehtedele jne esitatavaid nõudeid, et lihtsustada nende koostamist ning vältida mittevajalikke andmeid. Algdokumendi kohustuslikeks nõueteks jääb ainult majandustehingu aeg, sisu ja arvnäitajad. Täiendavad nõuded jäävad kehtima üksnes raamatupidamise kohustuslaste vahel esitatavatele arvetele, näiteks kahe ettevõtja vahelisel müügiarvel.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...