Riin Palloni maalid kohvikus Fe

Reedel, 28. novenbril seati Tallinnas Raua tänav 23 asuvas kohvikus Fe üles Riin Palloni maalide väljapanek "Aja Allikas". 

Riin Palloni maalid kohvikus Fe

Reedel, 28. novenbril seati Tallinnas Raua tänav 23 asuvas kohvikus Fe üles Riin Palloni maalide väljapanek "Aja Allikas". 

Riin Pallon on üks agaramaid Rapla maakonna loomeinimesi ning kunstielu eestvedajaid. Kõrgema kunstihariduse on ta omandanud esmalt aastase stuudiumi (2003-2004) vältel EKA Pärnu Kolled˛is Academia Grata, seejärel aastail 2004-2006 Eesti Kunstiakadeemias maali erialal. Stuudiumi ajal on ta vahetusüliõpilasena õppinud ka Saksamaal Karlsruhes. Magistrikraadi kunstiõpetuse alal omandas Eesti Kunstiakadeemias 2013. aastal.

Riin Pallon on esinenud näitustega mitmel pool Eestis ning raja taga Soomes. Seekordne väljapanek kujutab endast väikest valikut 2014. aastal Saaremaal ja Hiiumaal toimunud väljapanekute jaoks valminud töödest.

Kuigi maalid polnud merega otseselt seotud, on tunda, kuidas eelseisvate näitusepaikade kõrval lainetava mere värskus ja avarus on ka lõuendile tee leidnud.

Oma töödes on kunstnik mänginud mõttega, et ka ajal on oma ürgallikas. Samuti hetked, mis maalidele on talletatud võivad olla lihtsalt jäljed ning nende allikas asub kuskil sügavamal või kaugemal. Palloni maalidel tähele pannes aja voolamisi, saab jõuda jälile seda ümbritsevale tähendustemerele. Algselt on aeg voolama hakates värske ja kirgas, kõik algused on erksad. Seisma jäädes aeg kolletub, kogub endasse ebaolulist taaka ja pruunistub lõpuks.

Näitus jääb avatuks 3. jaanuarini 2015.

Laadimine...Laadimine...