Saksamaa on tänavu Eestisse tagasi saatnud kaks kvoodipagulaste peret

Eestisse on tänavu juba jõudnud üks Saksamaalt tagasi saadetud kvoodipagulaste perekond ning teine on lähiajal Eestisse jõudmas.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Saksamaa on tänavu Eestisse tagasi saatnud kaks kvoodipagulaste peret (2)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Eestisse on tänavu juba jõudnud üks Saksamaalt tagasi saadetud kvoodipagulaste perekond ning teine on lähiajal Eestisse jõudmas.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja sõnul on Saksamaa tänavu Eestisse tagasi saatnud ühe Süüriast pärit kvoodipagulaste perekonna ning lähiajal jõuab Eestisse ka üks Iraagist pärit kvoodipagulaste perekond.

"Eestisse tagasijõudnuna elavad need pered siin edasi oma kehtivate elamislubadega ning nende õiguslik staatus ei muutu," sõnas pressiesindaja.

Mõlemad perekonnad koosnevad vanematest ja lastest, neis on kokku 11 inimest.

Ta lisas, et politsei- ja piirivalveamet ei täpsusta perekondade elupaiku ega lahkumise või saabumise üksikasju.

Eestisse tagasi saadetavad rahvusvahelise kaitse saajad on seotud selle omavalitsusega, kuhu nad rahvastikuregistri järgi sisse kirjutatud on. Kui nad on Eestist eemal viibimise ajal jäänud ilma oma eluruumidest, siis riik teistkordselt eluasemega seotud kulusid ei kata ning kokkuleppel kohaliku omavalitsusega leitakse tagasitulnutele eluase. Kui rahvusvahelise kaitse saaja on Eestist eemal olnud üle 90 päeva, lõpetatakse talle igasuguste riigi poolt ette nähtud toetuste maksmine. Eestisse naasmisel tuleb toetusi uuesti taotleda. Rahvusvahelise kaitse saajal on õigus kohaliku omavalitsuse vajaduspõhisele abile. Samuti on neil jätkuvalt õigus saada tugiisikuteenust ja eesti keele õpet.

Eesti võttis Euroopa Liidu 2015. aasta rändekava alusel vastu kokku 206 kvoodipagulast, neist 141 Kreekast, 59 Türgist ja kuus Itaaliast. Neist ligi sada lahkus Eestist. Lisaks sõitis kodumaale tagasi üks viieliikmeline perekond.

Eelmise aasta jooksul saabus Saksamaalt Eestisse tagasi üheksa kvoodipagulast.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...