Sami Lotila: umbes 80% soomlasi pooldavad pagulaste toomist riiki

"Soomlasi, kes on pagulaste poolt, on mitu-mitu korda rohkem, kui neid, kes on vastu. Nii on see ka edaspidi. Statistika järgi umbes 80% soomlasi pooldavad pagulaste toomist Soome, mina olen üks nendest," sõnas ajakirjanik Sami Lotila.

Pilt: Albert Truuväärt

Sami Lotila: umbes 80% soomlasi pooldavad pagulaste toomist riiki (6)

"Soomlasi, kes on pagulaste poolt, on mitu-mitu korda rohkem, kui neid, kes on vastu. Nii on see ka edaspidi. Statistika järgi umbes 80% soomlasi pooldavad pagulaste toomist Soome, mina olen üks nendest," sõnas ajakirjanik Sami Lotila.

Lotila ütles Tallinna TV saates "Nädal+", et on sisserändepoliitika pooldaja. "Pooldan sisserändepoliitikat, kuna olen inimene. Soome on piisavalt jõukas ning Soome riigil ja soomlastel on kohustus aidata. Soomlasi on ka aastakümnete jooksul päris palju aidatud, nüüd aitame meie, sest saame seda teha. Üle-eelmisel aastal sai Soome umbes 33 000 asüülitaotlust, eelmisel aastal umbes 17 000. Lisaks tuuakse Soome pagulasi. Soome on saanud nendega väga kenasti hakkama." 

Lotila lisas, et soomlastele meeldib oma meelsust avaldada ja meeleavaldused on riigis lubatud, küll ei peaks neid ületähtsustama. "Soomes on demokraatia. Näiteks paar nädalat tagasi toimus Helsingi kesklinnas päeva jooksul paarkümmend meeleavaldust nii pagulaste kui ka muudel teemadel. Soomlased on väga kriitilised inimesed, nad ütlevad oma seisukohad välja. Muidugi on olemas võimalus, et rahumeelsed meeleavaldused võivad kakluseks minna. Ma väga imestataksin, kui juba pole kakledud, ent massikaklusi pole seni kindlasti olnud."

Lotila kinnitusel pole soomlaste jaoks aga pagulasteema number üks. "Muidugi on inimesed sellest teemast huvitatud ja tahavad teada, kui palju pagulasi riiki tuuakse ja kuidas nad saavad hakkama, ent see pole suur, tähtis ja aktuaalne teema. Pagulasteema huvitab neid soomlasi, kes võtavad seda mingil põhjusel väga isiklikult. Nad tahavad avaldada oma meelt, kas siis poolt või vastu."

Ajakirjaniku meelest ei ole õige nimetada pagulaste vastu olevaid soomlasi neonatsideks. "Mulle tundub, et see ei ole õige nimetus. Põhjuseid, miks teatud inimesed on nii väga pagulaste vastu, peab otsima kusagilt mujalt ja seda pole veel väga palju tehtud. Ma ei oskagi öelda, kes on neonats."

Eestisse on Lotila andmeil toodud 100 – 120 pagulast, ent Eesti pole pagulaste vastuvõtmiseks valmis. "Ma ei taha olla pessimist, aga olen enam-vähem kindel, et kui nad pole Eestist juba Soome läinud, siis nad sinna kindlasti voolavad. Eesti pole veel küps ja valmis pagulaste vastuvõtmiseks. Eesti pole pagulaste vastuvõtmiseks vaimselt küps, aga pole ka piisavalt jõukas. Nii see lihtsalt on."

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...