Seenioride erakonda moodustab endine diplomaat Paul Lettens

Paul Lettensi hinnangul on loodaval liikumisel rohkelt potentsiaalset toetajaskonda, sest Eestis elab 417 000 pensionäri ja keskmine pension on vaid 374 eurot kuus.

Pilt: Scanpix

Seenioride erakonda moodustab endine diplomaat Paul Lettens (2)

Paul Lettensi hinnangul on loodaval liikumisel rohkelt potentsiaalset toetajaskonda, sest Eestis elab 417 000 pensionäri ja keskmine pension on vaid 374 eurot kuus.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv endine diplomaat ja arst Paul Lettens on paar nädalat tagasi ilmunud kuulutuse taga, millega inimesi kutsuti üles moodustama uut seeniorite erakonda, vahendas BNS Eesti Ekspressi.

Lettensi sõnul tundsid kuulutuse peale huvi sajad inimesed ehk partei asutamiseks tarviliku 500 inimese kokkusaamisega probleeme ei teki. "Märtsis-aprillis kavatseme välja tulla, siis jääb veel piisavalt aega riigikogu valimisteks, mis toimuvad 3. märtsil 2019," ütles Lettens. "Me ei tahaks olla nišierakond."

Ta ütles, algatusgrupi liikmeid on paarikümne ringis ning erakond on muutnud ka nime: selleks on Eesti Seenioride Erakond ehk ESE. "Seeniorid on vanemad ja soliidsemad inimesed," märkis Lettens.

Lettensi hinnangul on loodaval liikumisel rohkelt potentsiaalset toetajaskonda, sest Eestis elab 417 000 pensionäri ja keskmine pension on vaid 374 eurot kuus.

"Meie eesmärk on muuta pensioniiga Eestis turvaliseks ja auväärseks," seisis Eesti Pensionäride Liitu tutvustavas kuulutuses. "Eesti praegune poliitika ei tegele piisavalt aina suureneva ühiskonnagrupi õiguste ja vajadustega, nagu õiglane pension jms. Pigem on pensionäriseisus ja vananemine tõrjutud ja alavääristatud."

Lettensi sõnul soovib uus erakond leida võimaluse kiiremaks pensionitõusuks ning soodustada ettevõtjatele vanemate inimeste palkamist. „On võimalik, et kaks pensionäri võtavad kahe peale ühe töö,“ ütles ta.

Lettens on töötanud Eesti Rahva Tervise Keskuse direktorina. Diplomaadina töötas ta peaminister Mart Siimanni välisnõunikuna ning Eesti suursaadikuna Ukrainas, Gruusias ja Moldovas.

Aastatel 2002–2007 kuulus ta Reformierakonda, 2007–2012 roheliste sekka ning aastast 2013 on ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige.

Tänavu sügisel kandideeris Lettens kohalikel valimistel Lääne-Virumaal Haljala vallas. Ta pälvis üheksa häält ega osutunud valituks.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...