Sel nädalal uksed avav Kaja ootab ringijuhendajaid

 Uuenenud kultuurikeskus pakub huviringide proovideks vetruva põrandaga tantsu-, kunsti- ja muusikaklassi kõrval ka stuudioruumi bändidele.

Pilt: Ilja Matusihis

Sel nädalal uksed avav Kaja ootab ringijuhendajaid

Kai Maran

 Uuenenud kultuurikeskus pakub huviringide proovideks vetruva põrandaga tantsu-, kunsti- ja muusikaklassi kõrval ka stuudioruumi bändidele.

"Kui varem sai Kaja kultuurikeskuses vaid kino näidata, siis nüüd valminud hoone avab huvitegevuseks vägagi mitmekülgsed võimalused," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Ootame huviringide juhendajaid kultuurikeskuse ruumidega tutvuma! Kogu kultuurikeskus avatakse linnarahvale 23. mail."


Mustamäe kultuurikeskuses (Vilde tee 118) on põrandapinda kokku 4000 m2. Lisaks nüüdisaegsetele õppeklassidele pakub kuni neljakorruseline maja igakülgseid võimalusi kaunite kunstide harrastajaile.


"Uues majas on vetruva põrandaga avar tantsuklass ja kunstiklass," rääkis Võrk. "Pianiinoga muusikaklassis saavad harjutada koorid ja ansamblid, korraga viiskümmend inimest. Bändide proovideks on omaette stuudioruum."


Heal tasemel heli


Täiesti omaette tase on Võrgu sõnul läbi kolme korruse ulatuv 300-kohaline puitparketi ja dekooriga suur teatrisaal. "Esiteks juba seepärast, et see on Mustamäel esimene omataoline," mainis Võrk. "Teiseks tegeleme praegu sellega, et saal saaks ka kõigiti professionaalse valgusetehnika ja heli, milleks Kaja hakkab kasutama digitaalset 32 kanaliga helipulti."


Kaja kultuurikeskuses kasutati uudset tehnoloogiat juba projekteerimisel ja ehitamisel. "Digitaalne mudel lihtsustab ehitustöid oluliselt, sest efektiivsed tehnilised lahendused saab läbi mängida juba hoone projekteerimisel," selgitas Tulitec OÜ projektijuht Taavi Liiv. "Hoone välimusest, ehitusmahtudest ja eelarvest saab kohe selgema ülevaate. Kõik tööd kuni mööbli paigutuseni saab 3D mudelil läbi mängida. Digitaalne saab olema ka keskuse alakorruse teabetahvel, kust ajakava jm teabe kõrval on võimalik vaadata näiteks videosid."


Toole saab kergesti peita


Võrgu sõnul ootab huvilisi kohe sisenedes väike salong, kus saab korraldada mitmesuguseid sündmusi esitlustest ja konverentsidest haridusasutuste pidudeni. "Saalid saavad olema ristkasutuses ja ma usun, et see suur teatrisaal teenindab ära mitu piirkonda," ütles abilinnapea. "Oma üritusi saavad siin mustamäelaste kõrval korraldada Haabersti ja Kristiine rahvas ja miks mitte ka nõmmekad. Kõik on väga minimalistlik ja ratsionaalne, nagu tänapäeval kohane. Hästi põnev on näiteks seegi, et teatrisaali toolid saab peita lavaalusesse kambrisse. Kogu maja värvivalik on soojades toonides ja siin pole midagi imestada, sest Mustamäe vapil soe roheline ja soe kollane kõrvuti ju ongi. Vapivärve näeb  ka sisekujunduses."


Võrk lisas, et inimestel on kultuurikeskusse hea mugav tulla – bussipeatus on otse maja ees.


Huvitatud ringijuhid saavad endast märku anda info@kajakeskus.ee või tel 654 7410.

Laadimine...Laadimine...