Selgus Snelli tiigi puhastaja

Kesklinna valitsuse korraldatud hankemenetluse Snelli tiigi setetest puhastamiseks võitis soodsaima hinnapakkumise teinud AS Terrat.

Pilt: Ilja Matusihis

Selgus Snelli tiigi puhastaja

Toimetaja: Toomas Raag

Kesklinna valitsuse korraldatud hankemenetluse Snelli tiigi setetest puhastamiseks võitis soodsaima hinnapakkumise teinud AS Terrat.

"See oli pärast 30-aastast vaheaega teine katse Snelli tiigi põhjaliku puhastuse tellimiseks. Kuna kevadine hange ebaõnnestus, siis algatasime täiesti uue. Võitjaks osutunud aktsiaseltsi Terrat pakkumine vastas kõigile nõuetele ja oli ka kõige odavam. Loodetavasti õnnestub nüüd korda teha juba ammu puhastamist oodanud Snelli tiik, kevadel aga heakorrastada ka pargiala," ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Riigihankele vastas kolm ettevõtet, kellest tunnistati parimaks AS Terrati pakkumine hinnaga 182 460 eurot. Järgmised pakkumised olid 287 073 euro ja 712 280 euro suurused.

Puhastustööd tuleb teha vastavalt eelprojektile ja nii keskkonna- kui muinsuskaitse nõudeid järgides. Erinevalt eelmisest hankest, kus tiigi puhastamine setetest tuli teha kuivmeetodil, on seekord lubatud kõik metoodikad, mis võtavad arvesse muinsus- ja keskkonnakaitselisi aspekte ning tagavad vajaliku lõpptulemuse soodsaima hinnaga. Pärast puhastustöö lõppu tuleb tiigi ümbrus ja pargiala korrastada.

"Snelli tiigi pinnalt puhastust on Kesklinna valitsus regulaarselt tellinud, aga nüüdne põhjalik ettevõtmine on osa Toompargi terviklikust korrastamisest. Tiigi kaldal pikka aega silma riivanud kuur sai juba varem lammutatud, samuti harvendati põõsaid ja parandati pargi valgustust. Pärast tiigi puhastamist saame mõelda juba pargiala arendamise võimalustele," lisas linnaosa vanem.

Laadimine...Laadimine...