Soome lahes algas Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamine

Šveitsi firma Allseas torujuhtme paigaldusalus Solitaire alustas Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamist Soome lahes.

Pilt: Scanpix

Soome lahes algas Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamine (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

Šveitsi firma Allseas torujuhtme paigaldusalus Solitaire alustas Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamist Soome lahes.

Solitaire on 300 meetri pikkune ja 41 meetri laiune alus, mis paigaldab torujuhet ööpäevaringselt seitsmel päeval nädalas, teatas ettevõte. Elamisvõimalus on laeval 420 töötajale. Gaasitoru 12 meetri pikkused ja 24 tonni kaaluvad torud tuuakse Solitaire'ile spetsiaalsete varustusalustega lähimatest logistikakeskustest Kotkas või Hankos ning torud keevitatakse kokku aluse pardal, seejärel keevituskohti testitakse ning lõpuks lastakse torujuhe mere põhja, vahendas BNS.

Uurimislaev viib läbi kontrolli nii enne kui peale torujuhtme paigaldamist, kindlustamaks, et torujuhe on õiges asukohas.

Torujuhet paigaldava aluse ümber on 1,85 kilomeetri ehk 1 meremiil laiune turvatsoon ning uurimisaluste Oceanic ja Olympic Triton ümber 500 meetri ehk 0,3 meremiili laiune turvatsoon.

Informatsioon merel liikujatele võimalikest navigatsiooni takistustest on leitav reaalajas kanalites Notices to Mariners, NAVTEX ja VHF raadio. Kõik turvalisust tagavad meetmed on kooskõlastatud Soome transpordiagentuuri ja piirivalvega. Torujuhtme paigaldamine toimub kooskõlas riikliku loa sätetega ja ülevaatust teostavad riiklikud asutused.

Nord Stream 2 hakkab toimetama maagaasi Venemaalt Kesk-Euroopasse. Gaasijuhtme pikkus on 1230 kilomeetrit ja see jookseb piki 2012. aastal valminud esimese Nord Streami gaasitoru trassi.

Gaasitorude võimsus on 55 miljardit kuupmeetrit maagaasi aastas. Juhe peaks kasutusvalmis olema 2020. aasta algul.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...