Soome toidutööstuse ametiühing toetab Rakvere streiki

Soome toidutööstuse töötajate liidu (SEL) esindajad, HKScani Soome töötajate esindajad ja Euroopa töönõukogu esindajad toetavad HKScani Eesti töötajaid nende streigis, teatas SEL.

Pilt: Scanpix

Soome toidutööstuse ametiühing toetab Rakvere streiki (1)

Soome toidutööstuse töötajate liidu (SEL) esindajad, HKScani Soome töötajate esindajad ja Euroopa töönõukogu esindajad toetavad HKScani Eesti töötajaid nende streigis, teatas SEL.

"Oleme kuulnud, et tööandja on ähvardanud streigis osalevaid töötajaid tagajärgedega. Samuti on ähvardatud tuua liha Lätist, et vähendada lihakombinaadi streigi mõju. Tööandja käitumine on vale. Me ei aktsepteeri mingisuguseidki ähvardusi ja ei allu tööandja survele," teatasid SEL ja HKScani Soome töötajate esindajad kirjas Rakvere töötajatele.

SEL lisas ka, et ollakse vajadusel valmis streikijaid toetama töövaidluste fondiga. Rakvere töötajate toetamiseks on valmis ka HKScani Soome ametiühingu esindajad.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid teisipäeval tähtajatu streigiga töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit . Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...