Sotsid heidavad Ratase kõnele ette integratsioonitemaatika vältimist

"Tema käsitlus, kas minna Keskerakonnaga edasi või Reformierakonnaga tagasi – see oli tüüpiline Savisaarelik võte," ütles sotsiaaldemokraat Sven Mikser. 

Pilt: Scanpix

Sotsid heidavad Ratase kõnele ette integratsioonitemaatika vältimist

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tema käsitlus, kas minna Keskerakonnaga edasi või Reformierakonnaga tagasi – see oli tüüpiline Savisaarelik võte," ütles sotsiaaldemokraat Sven Mikser. 

Sotsiaaldemokraadid (SDE) Jevgeni Ossinovski ja Sven Mikser ütlesid kommentaariks Keskerakonna esimehe Jüri Ratase valimiskonverentsil peetud kõnele, et selles puudus integratsioonitemaatika, vahendas BNS. 

"Olulisem ongi, millest Keskerakonna esimees ei rääkinud," ütles Ossinovski, kelle sõnul keskendus Ratas tulevikuvaate asemel Keskerakonna kriminaalsele minevikule ja olevikule. "Ta jättis käsitlemata vabaduste ja demokraatia teema, aga täiesti puudu oli ka integratsioonitemaatika. Veel 2017. aasta alguses ütles Ratas, et järgmistel valimistel on Keskerakonna põhiteemaks kodakondsuse andmine kõigile Eestis vähemalt 25 aastat elanud inimestele. Praegu prooviti eelkõige mobiliseerida oma kandidaate bussides šokolaadi jagama."

"Jüri Ratase kõne oli üles ehitatud kihutuskõnena, et motiveerida kandidaate tegema kampaaniat jalgadega," märkis Mikser. "Eesmärk oli anda sõnum, et erakonnaga on kõik hästi, kaardimaja on üles ehitatud ning nüüd tuleb sellest hinge kinni hoides ringiga ümber käia, et seda mitte ümber ajada. Sellepärast hoidus ta kõnes ka kõigist keerulistest ja võimaliku konflikti tekitavatest sisuteemadest. Kõnest puudusid täielikult integratsioon ja julgeolekuküsimused. Mida vähem sisulist diskussiooni, seda parem neile. Tema käsitlus, kas minna Keskerakonnaga edasi või Reformierakonnaga tagasi – see oli tüüpiline Savisaarelik võte."

"Ratas proovis mitu korda ehitada kõnet ümber partei valimisloosungi, et rõhutada Keskerakonna eesmärki heastada Reformi juhtimisel tehtud ebaõiglus," lisas Mikser. "Huvitaval kombel oli sellest nimekirjast, kellele õiglast riiki ehitatakse, puudu märksõnad, millega meie ühiskonda püütakse lõhestada: nahavärv, usutunnistus, seksuaalne sättumus. See kindlasti ei olnud juhuslik, vaid näitab soovi hoiduda keerulistest tundlikest küsimustest."

Laadimine...Laadimine...