Statistikaamet: paiksete mobiilide hulk kasvas Eestis tervikuna 13% peale eriolukorra kehtestamist

"Analüüsi esimesed tulemused näitavad, et eriolukorra ajal on liikuvus vähenenud. Püsivalt jäid kodumasti piirkonda üle 150 000 inimese," rääkis Statistikaameti peadirektor Mart Mägi.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Eesti

Statistikaamet: paiksete mobiilide hulk kasvas Eestis tervikuna 13% peale eriolukorra kehtestamist (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Analüüsi esimesed tulemused näitavad, et eriolukorra ajal on liikuvus vähenenud. Püsivalt jäid kodumasti piirkonda üle 150 000 inimese," rääkis Statistikaameti peadirektor Mart Mägi.

Kriisikomisjonile statistikaameti koostatud liikuvusanalüüsi esialgsed tulemused näitavad, et eriolukorra kehtestamisega on kaasnenud liikuvuse vähenemine, vahendas BNS. 

Statistikaamet kasutab liikuvusanalüüsiks mobiilinumbrite liikumisanalüüsi koondtabeleid, mis on teinud Elisa, Tele2 ja Telia. Analüüsis ei kasutatud mobiilioperaatorite klientide reaalajaandmeid ja üksikisikute liikumismustreid ei ole võimalik kõnealuste anonüümsete andmete põhjal analüüsida. 

Mägi sõnul on kriisikomisjoni tellitud liikuvusanalüüsi eesmärk uurida, kuidas Eesti ühiskond on eriolukorras rakendatud meetmed vastu võtnud ehk kas inimesed on jäänud paiksemaks.

"Eriolukord on tänaseks kestnud kolm nädalat ja selle aja jooksul oleme kokku leppinud ühes olulises põhimõttes: viiruse leviku tõkestamiseks püsime võimalikult palju kodus. Eelmisel reedel sõlmitud kokkuleppe kohaselt tegid mobiilioperaatorid eraldi oma klientide liikumisanalüüsi, kasutades algandmetena mobiilsidevõrgu anonüümseid andmeid alates 20. veebruarist. Liikuvusanalüüsi koostamist ja edastamist jätkatakse eriolukorra lõpuni," selgitas Mägi. 

"Koostöö mobiilioperaatoritega on olnud väga hea ja tunnustan nende kiiret tegutsemist selles ajakriitilises projektis. Eilseks laekusid statistikaametile kõigilt mobiilioperaatoritelt nende tehtud liikuvusanalüüsi koondtabelid ja arvutasime välja kogu Eesti paiksusmäära. Analüüsi esimesed tulemused näitavad, et eriolukorra ajal on liikuvus vähenenud. Paiksete mobiilide hulk kasvas Eestis tervikuna 13% peale eriolukorra kehtestamist. Püsivalt jäid kodumasti piirkonda üle 150 000 inimese," rääkis Mägi.

Täpsemad tulemused avaldab statistikaamet 8. aprillil.   

Liikuvusanalüüs tehti statistikaameti, mobiilioperaatorite, riigikantselei, terviseameti, andmekaitse inspektsiooni, ministeeriumide, rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse ja Positiumi koostöös.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...