Stepiasukas manul Aiolos kolis uude koju

Loomaaia asukate elu on praegu eriti hästi jälgitav. Lisaks päevasele külastusele on saadaval ka põnevad öised jalutuskäigud pädevate giididega. Vahvaid loomapoegi, kelle tegevust on eriti tore jälgida, on mitmeid. 

Pilt: Inari Leiman

Stepiasukas manul Aiolos kolis uude koju

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Loomaaia asukate elu on praegu eriti hästi jälgitav. Lisaks päevasele külastusele on saadaval ka põnevad öised jalutuskäigud pädevate giididega. Vahvaid loomapoegi, kelle tegevust on eriti tore jälgida, on mitmeid. 

Kuigi nädal algas sinikael-pardi vastkoorunud pesakonna pladistamisega loomaaia linnutiikidel ja esmaspäeval täitus teine eluaasta ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibetal, on selle nädala tegijad siiski kaslased.

Kesknädalal viidi kiviste alpiaasade ja künkliku stepi asukas manul lõvimaja vanast puurist üle väikeste kiskjate loodusliku ilmega ekspositsiooni loomaaia Sise-Aasia osas.

Samal päeval sai 20-aastaseks loomaaia vanim ilves, maailmale viis ilvesekutsikat andnud emailves Getter. Külastajate eest varjatud loomaaiaosas rahulikult vanaduspõlve veetva looma aedik kaunistati juba keskpäeval okste, rohuhunniku ja lilleõitega, kuid videvikulemb loom tuli uusi lõhnu nuuskima, rohuliblesid näkitsema ja püherdama alles õhtupoolikul.

Alates neljapäevast on taas külastajate ees 15-aastane amuuri leopard Darla. Tallinna loomaaiale ja loomaaiasõpradele palju rõõmu valmistanud ning maailmale 12 leopardikutsikat kinkinud loom patseerib amuuri tiigri endises ja nüüdseks leopardile kohasemaks muudetud aedikus.

Reedel täitus kuues eluaasta lumeleopard Otto III-l.

Öised külastused

Loomaaia kassades müümata jäänud hilisõhtuste ekskursioonide piletid on nüüd saadaval piletilevis. Tasub haarata võimalusest ja tulla uudistama loomaaiaasukate ööelu, sest päevakuumus teeb imet ja meelitab juba videvikus õue ka sellised tõelised ööloomad nagu kinkažud – Lõuna- ja Kesk-Ameerika päritolu pika haardsabaga pesukarulased, kes küpseid vilju armastavad nosida pea alaspidi oksal rippudes.

Teisipäeval oli terve hilisõhtuse ekskursiooni grupp tunnistajaks veidi peale kella üheksat õhtul ilmavalgust näinud ameerika piisoni vasika esimestele tudisevatele sammudele. Neljapäeva õhtul aga nautisid sooja valget ööd ja vaimustasid hilisõhtuste ekskursioonide külalisi nii teravmokk-ninasarvikud kui savannielevant Carl.

Faasanite reas saab taas näha Aafrika päritolu värvilisi käolisi mets- ja violett-turakot.

Hülgepoeg Virgo on ära õppinud, kuidas vette sikutamisest pääseda: surub tagumiku vastu seina ja näitab emale hambaid.

Laste loomaaeda väisas kesknädalal pirakas nastik, kes linnutiikidele suplema viimisele vaatamata tuli kitseaedikusse tagasi ja alles neljapäeva hommikul vonkles minema.

Tuleval reedel, 14. juunil on kõik huvilised oodatud loomaaeda loodusvaatluste maratonile ja laupäeval, 15. juunil loodusfestivalile. Info on täpsemalt loomaaia kodulehel.

Laadimine...Laadimine...