Stroomi uus rannahoone hakkab mere poole vaatama

Rannahoones saab ujuma minnes oma asju hoida, keha kinnitada, kontserte kuulata ja sõpradega sünnipäevi pidada.

Pilt: Albert Truuväärt

Stroomi uus rannahoone hakkab mere poole vaatama (1)

Ivo Karlep

Rannahoones saab ujuma minnes oma asju hoida, keha kinnitada, kontserte kuulata ja sõpradega sünnipäevi pidada.

Linn on otsustanud Stroomi praeguse, ajale jalgu jäänud rannahoone lammutada ning rajada selle asemel tänapäevase ehitise. Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul peaks uus rannahoone olema supelpaiga maamärk, silmapaistev kuursaal. "Hoone kesksed kohad on kohvik ja restoran, mida saab vastavalt vajadusele kohandada ka üritusteks, samuti ruume välja rentida. Rannahoone arhitektuur peab tagama vaated merele ja rannapargile ning olema silmapaistev," lisas Novikov.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Peeter Järvelaiu sõnul tõestavad talisuplejad ja tervisesportlased, et olenemata ilmast on rand ja sealne park menukad aasta läbi. "On hea, kui rannahoone sellist aastaringset tegevust toetab," mainis Järvelaid. "Seda rajatist võiks ka kogukonna majaks kutsuda, kuna sinna saavad koonduda ümberkaudsete inimeste mitmed ühised tegevused ja seal saaks ka näiteks tähtpäevi pidada. Mul on hea meel, et Põhja-Tallinna elanike kauaaegne soov on teoks saamas."

Koht, kus malet mängida

Linnaosavanema sõnul võiks majas tegutseda toidukohad ja rannakülastajad seal oma asju hoida. "Praegune Stroomi rannahoone on ajale selgelt jalgu jäänud," nentis ta. "See on ainuke Eesti rannahoone, mis on pööratud seljaga vee poole. Ma isegi ei tea, miks arhitekt niimoodi tegi, lihtsalt on nii. See tundub loomuvastane. Kui inimene tuleb randa, tahab ta merd näha ka hoones viibides."

Muutmist vajab ka rannahoone vahetu ümbrus, kus muuhulgas toimuvad linnaosa rahvarohkeimad üritused. Stroomi rannapargi jaoks on linn juba palju raha andnud ning selle mõnusamaks muutmine jätkub. "See on ümberkaudsetele inimestele vabas õhus liikumise ja olemise koht. Seal ei tehta ainult sporti, vanemad inimesed tahavad seal jalutada ja malet mängida, seegi on  Stroomile iseloomulik," rääkis Järvelaid. "Muidugi on mõeldud ka noorematele, linn on sinna palju mänguväljakuid rajanud. Ja me teeme neid veel."

Sulandub ümbrusse

Et see kõik hästi toimiks, on vaja üht keskpunkti, ja selleks  kujunebki uus rannahoone. "Me tahame, et see hoone sulanduks kenasti ümbritsevasse loodusesse. Sellest peab saama Stroomi kandi kogukonnale armastatud koht, kus sõprade ja tuttavatega käia. Ja miks mitte kõigile tallinlastele, kes on sinna samuti teretulnud," lausus Järvelaid.

Parima uue rannahoone kavandi selgitab konkursiga välja žürii, kuhu kuuluvad linnavalitsuse ja linnavolikogu esindajad ning mainekad Eesti arhitektid ja maastikuarhitektid. Arhitektuurikonkursi esimene etapp lõppes 3. jaanuaril ja see selgitas, kes hakkavad oma projektidega konkureerima teises voorus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...