Suri Tarmo Leinatamm

Meie hulgast on lahkunud 57-aastaselt Eesti dirigent, koomik ja poliitik Tarmo Leinatamm.

Suri Tarmo Leinatamm

Meie hulgast on lahkunud 57-aastaselt Eesti dirigent, koomik ja poliitik Tarmo Leinatamm.

Esmaspäeva õhtul suri pärast pikka haigust armastatud dirigent, meelelahutaja, legendaarse koomikutetrio "Kreisiraadio" üks liige ja poliitik Tarmo Leinatamm.

Leinatamm tunnistas, et diagnoosist teadasaamine oli raske ning tema haigusest teadsid kuni läinud aasta sügiseni väga vähesed - vaid kõige lähemad inimesed.

Leinatamm sõnas toona, et ta võtab küll vastu kõik meditsiinilise abi, kuid ta otseselt ei võitle vähi vastu. "Väga harvad on need juhud, kus inimesed saavad sellest haigusest lahti. Suur osa elab sellega oma viimse päevani välja."

Leinatamme lahkumist kinnitas perekonna esindaja. Viimastel aastatel oli Leinatamme avalikkuse ees harva näha, kuna ta põdes vähki. Siiski jätkas ta võimalust mööda nii tööd riigikogus kui ka muusikutega. Tema viimaseks suureks ettevõtmiseks selles vallas oli Vanemuises hiljuti esietendunud muusikal "Ooperifantoom", mille muusikajuht ta oli.

Leinatamm sündis 2. septembril 1957. aastal Keilas. Kõrghariduse omandas ta Tallinna riiklikus konservatooriumis. Oma muusikalise karjääri jooksul jõudis ta olla kümme aastat Vanemuise peakoormeister, aastatel 1991-1994 rahvusooper Estonia dirigent. Ajavahemikus 1994-1999 oli Leinatamm Tallinna Filharmoonia direktor.

Aastatel 1996 ja 1997 dirigeeris ta Eurovisiooni lauluvõistlusel ning saateorkester andis talle erakorraliselt parima dirigendi preemia. Eesti lavadel dirigeeris Leinatamm paljusid populaarseid muusikale.

Ta on löönud kaasa ka mitme ansambli töös, teiste seas Harmoonikutes, Elektras ja Rosta akende koosseisus. Raadiokuulajaile ja televaatajaile on ta ilmselt eredaimalt meelde jäänud huumorisaatest "Kreisiraadio".

Aastatel 2003-2007 ja 2011-2014 oli  Leinatamm riigikogu liige, Tallinna volikokku kuulus Leinatamm 1996-2002. Reformierakonda kuulus 1995. aastast.

Leinatamm oli abielus ning tal oli kaks last.

Leinatamme ärasaatmine on 20. oktoobril algusega kell 14 Vanemuise teatri suurest majast. Perekonna teatel on kõik, kes soovivad temaga hüvasti jätta, oodatud, kuid pärgi palutakse mitte tuua.

Laadimine...Laadimine...