SUVEÜRITUSED: Kuulata saab Koit Toomest Boris Lehtlaaneni

Tasuta kontserte saab kuulata Nõmme ja Mustamäe turul ning Kumu sisehoovis, tipptasemel klassikalist muusikat aga Noblessneri sadamas.

Pilt: Scanpix

SUVEÜRITUSED: Kuulata saab Koit Toomest Boris Lehtlaaneni

Kai Maran

Tasuta kontserte saab kuulata Nõmme ja Mustamäe turul ning Kumu sisehoovis, tipptasemel klassikalist muusikat aga Noblessneri sadamas.

"Suvised kontserdid turuplatsil vabas õhus suudavad rahva seas mõnusa ühise meeleolu luua," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Näiteks laulsime esimesel suvekontserdil Nõmme turul koos Juss Haasmaga esinenud Merike Susile kogu publikuga sünnipäevalaulu. Turukontserdid loovad erilise atmosfääri, millele lisab oma võlu isegi värske hapukurgi lõhn!"

30. juunil Boris Lehtlaan koos Are Jaamaga, 7. juulil noor Pärnu muusik Ergo, 14. juulil ansambel Väliharf, 21. juulil Antti Kammiste, 28. juulil Märt Jakobson, 4. augustil laulja ja kitarrist Toomas Anni, 11. augustil perebänd Männiste ja 18. augustil Koit Toome.

Rahvusvaheline indie-festival

Mustamäe turul (Vilde tee 75a) esineb 25. augustil kell 14 ansambel Hellad Velled, sügiskontserdil 23. septembril kell 12 aga astuvad rahva ette lauljanna Ivi Rausi ja kitarrist Tiit Born.

14. ja 15. juulil toimub tänavune Manka Boutique Pop Festival, mille korraldajad on nimetanud hea, erineva ja siira muusika festivaliks. "Kui esialgu esindas festival peamiselt kohalikke vene muusikuid, siis praegu oleme muutumas rahvusvaheliseks indie-festivaliks," rääkis aastaid festivali korraldanud muusik Ruslan PX. "Ansambleid on akustilisest popist elektroonilise muusikani, on postpunki, rocki, jazzi ja funki."

Soomest Vantaast saabub tütarlaste indie-pop bänd Pintandwefall, Moskvast muusik Sirotkin ja Valgevenest mikrokabaree muusikud, kes lisaks kontserdile etendavad Jamaica baaris laululise lastenäidendi "Võlutud kriit".

Tasuta kontserdid toimuvad 14. juulil Kumu sisehoovis ja 15. juulil Lennusadama laval, öised kontserdid sümboolse tasu eest klubis Von Krahl.

Hea muusika kõrvale pakub Kumu festivali raames ka majatuure. Muuseumi sisehoovis saavad huvilised iseseisvalt tegeleda orienteerumisega, mängu juhised leiab Kumu infoletist või kodulehelt. Sisehoovis saab mängida ka lauatennist ja mitmeid lauamänge.

Jaapani imelaps

10. augustini toob rahvusvaheline muusikafestival Alion Baltic Tallinna tippmuusikuid üle maailma. Noblessneri sadamas annavad 14. juulil kell 19 kontserdi "Klaverilegendid ja tulevikuvirtuoosid" Jeruusalemma muusikaakadeemia klaveriprofessor Oxana Yablonskaya ja Ameerika pianist Michael Bulychev-Okser, kes asutas näiteks New Yorgi George Gersh-wini nimelise rahvusvahelise muusikakonkursi.

Avakontserdil astuvad lavale Rootsi noor klaverivirtuoos Martin Malmgren ja Venemaa tulevikulootus, 16-aastane Elizaveta Nauruzova. Ka Jaapani imelaps Marie Kiyone on jõudnud juba Euroopaski tuntuks saada ja võitnud mitmeid mainekaid konkursse. Festivali asutaja ja kunstiline juht on Michael Bulychev-Okser.

Kokku toob festival linna eri paigus kuulajateni ligi 30 kontserti, mille piletid on müügil Piletilevi kassades. Festivali lõppkontserti, ooperimuusika tähtede galat 10. augustil Kadrioru pargi kontsertväljakul juhib muusik Mart Sander.

Kõigist suvesündmustest annab jooksva ülevaate linna kultuuriportaal huvi.tallinn.ee

 

Nõmme turg saab hõbedase kella

Välilettide kohale tulevad rõõmsavärvilised markiisid, et kaitsta müüjaid ja kaupa kõrvetava päikese ja vihma eest.

Nõmme turg saab suve lõpus juurde veel ühe kohtumispaiga, sest ikka armastatakse ju kohtuda kella all.

"Augustis avame Nõmme turul ligi nelja meetri kõrgusel hõbedase kella, samuti uuendame haljastust, värvime üle peahoone ja värskendame uksed," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Väliletid saavad rõõmsavärvilised markiisid, et kaitsta müüjaid ja kaupa kõrvetava päikese ja vihma eest. Külma eest hoiavad müüjaid lettide vaheseinad ja puidust põrandarestid, samuti paraneb välisvalgustus ja palju muudki."

Kauplemiseks on linnaturud avatud iga päev, esmaspäevast laupäevani kella 9-18 ja pühapäeval kella 9-17.

Laadimine...Laadimine...