Tähetorni tänava suurprojekt jõudis lõpufaasi

"Hea uudis kohalikule kogukonnale on see, et rekonstrueerimistööd on kulgenud plaanipäraselt ja lõppevad tähtajaliselt," kommenteeris Nõmme linnaosavanem Grete Šillis selle aasta suurima teeobjekti valmimist Nõmmel. 

Pilt: Rein Pilt

Tähetorni tänava suurprojekt jõudis lõpufaasi

Toimetaja: Sandra Lepik

"Hea uudis kohalikule kogukonnale on see, et rekonstrueerimistööd on kulgenud plaanipäraselt ja lõppevad tähtajaliselt," kommenteeris Nõmme linnaosavanem Grete Šillis selle aasta suurima teeobjekti valmimist Nõmmel. 

Täna algasid asfalteerimistööd Tähetorni tänavas, mis kestvad 25. septembrini. Uue teekatte saab põhjalikult rekonstrueeritud Tähetorni tänava ja Paldiski maantee-Kadaka puiestee vaheline lõik. 

"Hea uudis kohalikule kogukonnale on see, et rekonstrueerimistööd on kulgenud plaanipäraselt ja lõppevad tähtajaliselt," kommenteeris Šillis selle aasta suurima teeobjekti valmimist Nõmmel. 

Nõmme linnaosas jõuavad lõpusirgele Tähetorni tänava ja Paldiski maantee-Kadaka puiestee vahelise lõigu rekonstrueerimistööd. Asfalteerimistööd kestavad kuni 25. septembrini. Seoses sellega on  21.09-25.09 hoovidesse sissesõit sellel ajal takistatud ja parkida saab ainult Tihniku tn otsas ja Harku Terviseraja parklas. Asfalteerimistööde ajal on parkimine Tähetorni tn sõiduteel keelatud. Sõidukite läbisõit tööpäeval on häiritud. Ka on teavitused elanikele tee-ehitaja  poolt on juba postkastidesse pandud.

"Oleme seisnud hea selle eest, et ehitustööde käigus ümbersõidu ja ehitustehnika tõttu kannatada saanud ning ka varasemalt remonti oodanud Moora ja Rajametsa (Tähetorni-Tihniku) tn korrastatakse 2021 aastal," lisas Šillis.

Pea aasta väldanud Tähetorni tänava ja Paldiski maantee-Kadaka puiestee vaheline lõigu rekonstrueerimistöödel rajati lisaks tee-ehitustöödele uued vee- ja kanalisatsiooni trassid ja lahendati sajuvee ärajuhtimine. Tänavad said LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse ning ülekäiguradade erivalgustuse. Vaegnägijate liikumisvõimaluste parendamiseks paigaldatakse ülekäiguradadele braikivid. 

Rekonstrueerimise käigus rajati jalakäijatele ja jalgratturitele paremad liikumisvõimalused ning tagati kokkuvõttes kõigile liiklejatele ohutu liikumine. 

Paldiski mnt otsa lõplik asfalteerimine sõiduteel peaks valmis saama 02.10.2020. Elanikele hoovidesse mahasõidud saavad lõplikult valmis oktoobri lõpuks.

Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 4,2 miljonit eurot, millest 192 000 euro ulatuses on ehitustööde kaasfinantseerijaks AS Tallinna Vesi. Rekonstrueeritava tänavalõigu kogupikkus on 2,8 kilomeetrit. Lõplik tööde valmimise tähtaeg on lepingu järgselt 30. november 2020.

Laadimine...Laadimine...