Tallink koondab Eestis ligi 200 ametikohta

"Säästmaks Eesti personali suuremast koondamisest, teeme osadele meretöölepinguga töötavatele kolleegidele ettepaneku vähendada ajutiselt töökoormust ja tasu 20 protsendi võrra," selgitas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeiv
Eesti

Tallink koondab Eestis ligi 200 ametikohta

Toimetaja: Sandra Lepik

"Säästmaks Eesti personali suuremast koondamisest, teeme osadele meretöölepinguga töötavatele kolleegidele ettepaneku vähendada ajutiselt töökoormust ja tasu 20 protsendi võrra," selgitas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Ettevõte Tallink Grupp koondab Eestis kuni 190 ametikohta, koondamine puudutab peamiselt laevade teenindavate valdkondade personali, vahendas BNS. 

Tallink Grupp teavitas täna töötukassat, Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut (EMSA) ja kontserni Eesti lipu all opereerivate laevade töötajaid kollektiivse koondamise protsessi alustamisest, edastas ettevõte. Koondamine puudutab peamiselt laevade teenindavate valdkondade personali ja ametikohti ning koondamisele läheb kuni 190 ametikohta.

"Oleme Eestis suutnud seni vältida meretöötajate koondamist tänu erinevatele meetmetele ning lootusele, et suudame oma operatsioonid taastada kiiremini, kui me seda tänaseks teha oleme saanud. Jätkuvalt on jõus mitmetes riikides osalised reisipiirangud, mis mõjutavad kokkuvõttes majandustulemusi vähemalt järgmise suveni," ütles Nõgene.

"Paraku on nii, et kriisieelses mahus lähemate kuude jooksul meie tegevus kindlasti ei taastu, mis tähendab ka seda, et meil pole kõikidele tänastele kontserni töötajatele senises mahus tööd pakkuda," ütles Nõgene.

Nõgene sõnas, et ettevõte on pidanud oma personalivajadusi ning töövõimalusi põhjalikult hindama ja üle vaatama ning on jõudnud olukorda, kus  koondamine tuleb läbi viia ka Eesti meretöötajate ridades.

"Säästmaks Eesti personali suuremast koondamisest, teeme osadele meretöölepinguga töötavatele kolleegidele ettepaneku vähendada ajutiselt töökoormust ja tasu 20 protsendi võrra. Turunõudluse taastumisel saame koormust ja tasu taas suurendada. Kokkuleppeid pakume sügis-talv-kevad perioodiks," sõnas Nõgene.

"Kui tulevikus asjaolud muutuvad ning ettevõtte väljavaated taas paranevad, ootame me esimesena oma ridadesse tagasi just tänaseid töötajaid, kes meie ettevõttesse nii palju panustanud on," ütles Nõgene.

Ta lisas, et Tallink on saanud koondatavate koguarvu hoida Eestis teistest riikidest madalamal ka tänu valitsuse otsusele, mille tulemusel ühtlustub osaliselt lähiriikide vahel meretööliste maksusüsteem. "Ilma selle meetme rakendamiseta oleks koondamise vajadus Eestis suurem. Meetme teke on aidanud Eesti töökohti rohkem säästa," sõnas Nõgene.

Ettevõte on meretöötajate koondamisprotsesse alustanud ka Lätis ja Rootsis, kus kokku koondataksekuni 800 töötajat. Ka Rootsis ja Lätis puudutab koondamine peamiselt laevade teenindavat personali. Soomes on enamus töötajaid palgata puhkusel.

Laadimine...Laadimine...