Tallink lõpetab homsest reisijateveo Soome suunal 13. maini

Soome ametkond teatas, et alates homsest ei võimalda Soome koroonaviiruse leviku tõkestamiseks laevaga saabunud reisijate pääsemist riiki. Praeguse info kohaselt kehtib piirang kuni 13. maini.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Tallink lõpetab homsest reisijateveo Soome suunal 13. maini (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Soome ametkond teatas, et alates homsest ei võimalda Soome koroonaviiruse leviku tõkestamiseks laevaga saabunud reisijate pääsemist riiki. Praeguse info kohaselt kehtib piirang kuni 13. maini.

Soome keelab alates homsest laevadel reisijateveo Soome suunal kuni 13. maini, mistõttu ei luba laupäevast ka Tallink Grupi laevad Megastar, Galaxy ja Baltic Princess pardale jalgsi või autoga reisijaid, vahendas BNS. 

Soome ametkond teatas, et alates 11. aprillist ei võimalda Soome koroonaviiruse leviku tõkestamiseks laevaga saabunud reisijate pääsemist riiki. Praeguse info kohaselt kehtib piirang kuni 13. maini. Kaubavedu ja kaubavedajate transport riikide vahel jätkub ja mõlemas suunas. Piirang ei puuduta kaubavedajaid, laevade meeskonnaliikmeid, vahetusmeeskonnaliikmeid, laevade tehnilisi hooldusmeeskondi ja laevatehaste töötajaid.

Alates sellest laupäevast ei võta seega ka laevad Megastar, Baltic Princess ja Galaxy jalgsi või autoga reisijaid peale Eestist ega Rootsist Soome suunal. Reisijaid ja sõidukiga reisijaid võetakse endiselt peale Soomest Eesti ja Rootsi suunal. Piirang ei kehti Ahvenamaa elanikele, kes saavad ka pärast uue piirangu kehtestamist Soome suunal reisida.

"Soome riigi otsused tekitavad nõutust. Ühelt poolt eelistatakse reisijate vedamiseks väikseid lennukeid, kus reisijatel pole võimalik nõuetekohaselt sotsiaalselt distantseeruda ning teisalt pole meil lubatud enam pardale võtta SynLabi sõiduautot, mis transpordib kahe riigi vahel koroonatestide proove," kommenteeris olukorda Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene. 

Megastar võtab Soome suunal reisijaid peale sel teisipäeval kuni reedel, 10. aprillil kõikidel väljumistel. Alates laupäevast, 11. aprillist võtab Megastar reisijaid peale vaid Helsingist Tallinna suunal. Mõlemal suunal jätkub kaubavedu tavapärase graafiku alusel.  

Galaxy võtab reisijaid peale Soome suunal veel teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval ehk 9. aprillil, kuid ei võta enam reisijaid peale Soome suunal sellest reedest, 10. aprillist. Reisijad saavad jätkuvalt reisida Soomest välja Rootsi suunal ka pärast 11. aprilli. Samuti jätkub kaubavedu laeval ja mõlemal suunal tavapärase graafiku alusel. 

Baltic Princess võtab reisijaid peale Soome suunal veel teisipäeval kuni reedel, 10. aprillil, kuid alates 11. aprillist Soome suunal enam reisijaid peale ei võeta. Reisijad saavad alates 11. aprillist jätkuvalt reisida Soomest välja Rootsi suunal. Samuti jätkub laeval kaubavedu mõlemal suunal tavapärase graafiku alusel. 

Piirang Soome suunal reisijate veoks kehtestati kõigile laevafirmadele, mis opereerivad laevu Soome ja lähiriikide vahel. Piirang kehtib praeguse info kohaselt alates sellest laupäevast, 11. aprillist kuni 13. maini 2020. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...