Tallinn võõrustab tänavu enam kui sadat rahvusvahelist spordivõistlust

8.-9. veebruaril Saku Suurhallis toimub ekstreemspordifestival Simple Session, mis tähistab tänavu 20. juubeliaastat. Kahel päeval võistlevad omavahel maailma parimad rula- ja trikirattasõitjad, kuhu oodatakse 180 sportlast umbes 35 riigist. 

Pilt: Scanpix

Tallinn võõrustab tänavu enam kui sadat rahvusvahelist spordivõistlust

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinn võõrustab ja toetab tänavu enam kui sada rahvusvahelist kõrgetasemega spordivõistlust. Nende seas on 9 maailma- ja Euroopa meistrivõistlust, 15 maailma- ja Euroopa karikavõistlust ning enam kui 76 kõrgetasemelist rahvusvahelise spordialaliidu egiidi all toimuvat spordivõistlust nii individuaalsetel kui ka võistkonnaaladel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul toetab Tallinn linn sel aastal rohkem kui sadat rahvusvahelist suursündmust, mille korraldamist toetatakse 766 280 euroga. Toimuvatest sündmustest on 24 erinevate alade ja vanuseklasside maailma- ja Euroopa meistrivõistlused või maailma ning Euroopa Karikavõistluste etapid.

"Linnal on suur rõõm jätkuvalt toetada mitmeid spordi tippüritusi, mis tõmbavad maailma spordisõprade tähelepanu nii Tallinnale kui ka Eestile. Nii selguvad Tallinnas näiteks tänavused maailma parimad juuniorid iluuisutamises, Euroopa parimad Taekwandos ning selgitatakse välja U18 jäähoki maailmameistrivõistluste II divisjoni A-grupi turniiri parimad," märkis Belobrovtsev.  "Lisaks toimub Tallinnas U17 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, mis on seni suurim Eestis toimunud jalgpallivõistlus, kus osaleb 15 alla 17-aastaste noormeeste parimat Euroopa rahvuskoondist ning lisaks korraldajamaana Eesti U17 koondis."

Käesoleval aastal toovad korraldatavad tiitli- ja suurvõistlused Tallinnasse tuhandeid tipp-, noor- kui ka harrastussportlasi enam kui 100 riigist üle maailma. Suuri ja erilisi sündmusi jagub aasta vältel igasse kuusse.

2.-8. märtsil toimub Tondiraba Jäähallis Rahvusvahelise uisuliidu (ISU) tiitlivõistlus, mis on juunioride tasemel iluuisutamises kõige tähtsama ürituse läbiviimine. Korraldusõigus saadi tänu 2015. aastal edukalt korraldatud juunioride MMile. Osalejaid oodatakse osalejaid umbes 775, pealtvaatajaid üle 1000.

"Tegemist on väga kõrgetasemelise iluuisutamise võistlusega, kus sageli juunioride medalivõitjad konkureerivad medalitele ka sama aasta täiskasvanute ISU tiitlivõistlustel. Ootame Tallinna ligikaudu 200 sportlast 44-47 riigist. Täpne arv selgub 10.veebruariks. Eesti on esindatud kolmel alal: naiste ja meeste üksiksõidus ning jäätantsus. Meie esindajad juunioride.MM-l selguvad 1.-2.veebruaril Tondiraba jäähallis toimuvatel Eesti Noorte MV-l," sõnas Eesti Uisuliidu peasekretär Gunnar Kuura.

8.-9. veebruaril Saku Suurhallis toimub ekstreemspordifestival Simple Session, mis tähistab tänavu 20. juubeliaastat. Kahel päeval võistlevad omavahel maailma parimad rula- ja trikirattasõitjad, kuhu oodatakse 180 sportlast umbes 35 riigist. Rula tänava- ja pargisõit ning BMX pargisõit kuuluvad Tokyo 2020 Olümpiamängude programmi. Eestlastel on selles osas ka oma lootus - andekas tõuke ning BMX rattur Roomet Säälik (19). Esmakordselt avatakse Simple Sessioni võistluspargi kohalikele kaheks päevaks (10- 11 veebruar), et korraldada ka ainult eestlastele suunatud võistlus.

"Kahekümne aastaga on Simple Session kasvanud üheks olulisemaks ekstreemspordivõistluseks maailmas, kuhu mitte ainult ei saabu esinduslik võistlejaterivi, sel korral on starti tulijatel kokku ette näidata üle 50 X-Mängude medali, vaid ka pealtvaatajad 25 riigist," ütles Simple Sessioni peakorraldaja Mario Kalmre.

Laadimine...Laadimine...