Tallinna Arhitektuuribiennaali sümpoosionil uuritakse linna ja looduse kokkusulandumist

Täna ja homme toimub Balti Jaama paviljonis neljanda Tallinna Arhitektuuribiennaali 2-päevane sümpoosion pealkirjaga "Paljupealine linn". 

Pilt: Katrin Tomiste

Tallinna Arhitektuuribiennaali sümpoosionil uuritakse linna ja looduse kokkusulandumist

Täna ja homme toimub Balti Jaama paviljonis neljanda Tallinna Arhitektuuribiennaali 2-päevane sümpoosion pealkirjaga "Paljupealine linn". 

Sümpoosion toob Tallinnasse põnevad peaesinejad: arhitekti ning ecoLogicStudio ühe asutaja Marco Poletto; arhitektuuri-, disaini- ja visuaalkunsti valdkonna ajaloolase, Innsbrucki Ülikooli arhitektuuriteaduskonna dekaani Bart Lootsma; arhitekti, University College Londoni Bartletti arhitektuurikooli uuenduslike keskkondade professori ning seal tegutseva biotA Labi direktori ja asutaja Marcos Cruzi; Rachel Armstrongi, kes on Newcastle’i ülikooli arhitektuuri-, planeerimis- ja maastikukooli eksperimentaalarhitektuuri professor ja Areti Markopoulou - Kreeka arhitekti, õpetaja ja linnatehnoloogi, Barcelonas tegutseva Kataloonia Kõrgema Arhitektuuri Instituudi akadeemiline direktori, kes uurib arhitektuuri ja digitehnoloogia puutepunkte.

Tänavune TAB uurib linna, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunkte. TABi peakuraator Claudia Pasquero käsitleb linnaruumi mitte inimkesksest lähtekohast, vaid tegeleb biotehnoloogiaga arhitektuuris ja linnaehituses ‒ bioTallinn pakub nägemust Tallinna linnamaastikust, mis toimib ise-organiseeruva süsteemina, paljude dünaamiliste süsteemide koosmõjus areneva territooriumina. 

Lisaks eelnimetatutele astuvad sümpoosionil üles arhitektuurigrupi Terreform ONE asutaja ning New Yorgi ülikooli lektor Mitchell Joachim; arhitekt ja disainer, arhitektuuripraksise SPAN kaasasutaja Matias del Campo; arvutusliku arhitektuuri teoreetik ja praktik, EKA arhitektuuriteaduskonna vanemteadur Renee Puusepp ja kunstnik, teadlane ning õpetaja, loodusnähtuste ja bioloogilise disainiga tegelev Heather Barnett. Sümpoosionit modereerivad arhitekt, peamiselt tehisnärvivõrkude, masinõppe ja masinpareidoolia potentsiaali projekteerimise vallas uuriv Emmanouil Zaroukas ja kohavisiooni strateeg, kuraator, publitsist ning veebisaidi urbanista.org asutaja ja loovjuht Lucy Bullivant. 

Kahepäevane tempokas arhitektuuriteoreetiline sümpoosion on tihedalt seotud Eesti Arhitektuurimuuseumis täna õhtul kell 19.00 avatava biennaali kuraatorinäitusega, mille kuraator on biennaali teemast lähtuvalt kokku pannud esmajoones uudisloomingust. Sümpoosionil saavad erialainimesed – nii arhitektid kui teadlased – arutada ja reflekteerida just TABi jaoks loodud uurimistöö tulemusel valminud teoste tagamaid. 

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis keskendub kohaliku arhitektuurikultuuri tutvustamisele, otsib vastuseid arhitektuurivaldkonna põletavatele küsimustele ja püüab vaadata valdkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii arhitektuuriprofessionaalidele, valdkonna tudengitele kui tavalistele ehituskunsti- ja ruumihuvilistele. Biennaali produtseerib Eesti Arhitektuurikeskus. Täpsem info: www.tab.ee

Laadimine...Laadimine...