"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna elanike arv kasvas aastaga enam kui 5000 inimese võrra (2)
02. jaanuar 2018
Scanpix

Rahvastikuregistri andmeil elas 1. jaanuari seisuga pealinnas 448 764 inimest, aastaga kasvas pealinna elanike arv 5141 inimese võrra.Detsembris kasvas elanike arv 42 inimese võrra, novembris aga 670 ning oktoobris 638 inimese võrra. "Tallinlaseks olemine annab inimestele mitmeid eeliseid, alates tasuta ühistranspordist, mis kehtib ka linna piires rongiliiklusele," ütles linnapea Taavi Aas. "Alanud aastast on linnakassast makstav eakate pensionilisa 100 eurot, sellele lisanduvad erinevad apteegisoodustused."

Detsembris kasvas elanike arv 42 inimese võrra, novembris aga 670 ning oktoobris 638 inimese võrra. Lõppenud aasta esimesel päeval elas rahvastikuregistri andmeil pealinnas 443 623 inimest.

2012. aasta algusest on pealinna elanikkond kasvanud 32 620 inimese ehk 7,8% võrra – seisuga 1. jaanuar 2012 elas rahvastikuregistri andmeil pealinnas 416 144 inimest, kusjuures 2013. aasta jooksul kasvas tallinlaste arv rekordiliselt lausa 10 069 inimese võrra.

400 000 piiri ületas tallinlaste arv 1. septembriks 2004 – seega on Tallinnas elavate inimeste arv kasvanud 13 aastaga pea 50 000 inimese võrra. 2003. aasta jooksul kasvas aga ametlik Tallinna elanikkond lausa 14 416 inimese võrra.

“Tallinlaseks olemine annab inimestele mitmeid eeliseid, alates tasuta ühistranspordist, mis kehtib ka linna piires rongiliiklusele,” ütles linnapea Taavi Aas. “Alanud aastast on linnakassast makstav eakate pensionilisa 100 eurot, sellele lisanduvad erinevad apteegisoodustused.”

Tallinnas on välja töötatud laialdane ja kõiki abivajajate gruppe hõlmav sotsiaaltoetuste süsteem, sh sünnitoetus, lapsehoiuteenuse hüvitamine, erinevad vajaduspõhised peretoetused, toimetulekutoetus, pensionilisa jpm.

Aas lisas, et Tallinn on ka üks väheseid omavalitsusi, mis tagab lasteaialastele ja gümnaasiumiõpilastele tasuta toitlustamise.

“Tallinnas on üle kümne aasta ehitatud munitsipaalmaju noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele, meditsiinitöötajatele ning õpetajatele,” ütles Aas. “Jätkame ka sünnitoetuse, esmakordselt kooli mineva lapse toetuse jpt toetuste maksmisega.”

“Üha kasvav linnaelanike arv on ühelt poolt märk sellest, et linn areneb ning teisalt tunnustus nii meie senitehtule kui eesmärkidele,” nentis Aas. “Elanike arvu kasvuga kaasneb ka linna tulubaasi kasv, mis omakorda aitab parandada linlaste heaolu. Kahtlemata on pealinna elama asumise ning oma elukoha registreerimise oluliseks põhjuseks siinne elukeskkond ning linna poolt kodanikele pakutavad soodustused ja toetused, muu hulgas tasuta ühistransport.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

turiste piisavalt
2. jaan. 2018 14:22
Eesti on paksult täis turiste seega ei maksa töökäte pärast muretseda ja ikke raudtee keeles.
Skepto
2. jaan. 2018 13:46
Rohkem huvitaks, palju mujal Eestis vähenes ja kuipalju töökäsi välismaale siirdus?