Tallinna ja Peterburi muuseumieksperdid vahetavad kogemusi

Keskraamatukogu seminariruumis käivitub kell 10 kultuuriekspertide ümarlaud, mille teemaks on museaalide hoidmine ja säilitamine.

Pilt: Scanpix

Tallinna ja Peterburi muuseumieksperdid vahetavad kogemusi

Keskraamatukogu seminariruumis käivitub kell 10 kultuuriekspertide ümarlaud, mille teemaks on museaalide hoidmine ja säilitamine.

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härm hindab toimuvat ümarlauda Tallinna muuseumitöötajatele heaks võimaluseks tutvuda Neevalinna maailmakuulsate kultuurivaramute kogemustega.

"Omalt poolt teevad Tallinna muuseumite asjatundjad Peterburi kolleegidele kokkuvõtte neist saavutustest fondide säilitamisel, milleni oleme tänaseks Linnamuuseumis ja selle filiaalides jõudnud," lisas Härm.

Peterburi delegatsiooni juhib Kultuurikomitee aseesimees Aleksandr Voronko, kellega koos viibivad Tallinnas Riikliku Roerichi perekonna muuseum-instituudi direktor Aleksei Bondarenko, Akadeemilise Capella peadirektor Olga Homova.

Ajaloomuuseumi asedirektor Julia Demidenko ja sama muuseumi peavarahoidja Veronika Koppel, Riikliku teatri- ja muusikamuuseumi peavarahoidja Tatjana Vlasova ja näituse "Imeline Peterburi" autor fotograaf Aleksei Silnikov.

Tallinna esindavad Kultuurivääruste ameti juhataja Aini Härm, kultuuriosakonna juhataja Lennart Sundja, kultuuriosakonna töötaja Kristel Pedak, Linnamuuseumi direktor Kalmar Ulm, teadusdirektor Pia Ehasalu.

Ürituste ja projektide koordinaator Tõnu Pedaru, Linnamuuseumi filiaali Kiek in de Kök ja Bastionikäigud juhataja Toomas Abiline ning giid Jekaterina Zhavoronkova, Linnamuuseumi filiaali Lastemuuseum Miiamilla juhataja Tatjana Bojeva ja Peeter I majamuuseumi juhataja Maria Smorževskihh-Smirnova.

Ümarlaual saab kuulata ettekandeid "Teatriloo säilitamise ja eksponeerimise praktiline kogemus 20. ja 21. sajandil. Museaalide hankimine riiklikku teatri- ja muusikamuuseumi fondi"; "Peterburi ajaloomuuseumi varamu"; "Nikolai Roerich ja tema eesti õpilased. Pärandi uurimise, säilitamise ja populariseerimise kogemus"; "Eriprojektidest ja kontserttegevusest muuseumi ruumes".

Tallinna Linnamuuseumi koostööst Ermitaaži ja Peterburi Vene Muuseumiga hertsog Eugen Charles de Croy elu uurimisel annab ülevaate Kalmar Ulm. Peeter I pärandist Tallinnas, selle säilitamisest ja seostest linna kultuuriruumiga kõneleb Maria Smorževskihh-Smirnova ja Ingeri bastioni käikude renoveerimisest ning neisse raidkiviekspositsiooni paigaldamisest räägib Jekaterina Zhavoronkova.

 

 

Laadimine...Laadimine...